Czujność i skuteczne działania legionowskich i wieliszewskich policjantów doprowadziły do zatrzymania kolejnych poszukiwanych osób. Dwaj 37-latkowie wpadli w ręce patrolowców wczoraj. Obaj mężczyźni, zgodnie z decyzjami sądów, trafili do jednostek penitencjarnych.

Każdego dnia policjanci reagują na podejrzane zachowania osób i realizują nakazy zatrzymania wydawane przez sądy. Podczas jednej z popołudniowych służb takie działania funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania dwóch poszukiwanych mężczyzn.

37-latek z gminy Wieliszew został zatrzymany po tym jak mundurowi otrzymali informacje, gdzie mężczyzna obecnie może się ukrywać. Natychmiast postanowili sprawdzić czy uzyskana przez nich informacja jest prawdziwa. Kiedy pojechali pod wskazany adres zastali tam, zaskoczonego wizytą mundurowych mężczyznę. 37-latek pooszukiwany był na podstawie  nakazu doprowadzenia przez Sąd Rejonowy w Legionowie. Mężczyzna został zatrzymany.

W celu zatrzymania drugiego poszukiwanego 37-latka legionowscy policjanci po 20.00 sprawdzili jego miejsce zamieszkania. Mężczyzna był w domu. Został mu przedstawiony nakaz zatrzymania wydany przez Sąd Rejonowy dla Warszawy, zgodnie z którym miał odbyć karę pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo. Mężczyzna trafił do legionowskiej komendy.

Zgodnie z decyzjami sądów obaj zatrzymani zostali przewiezieni do zakładów karnych. Mężczyźni pozostaną tam przez 6 miesięcy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.