• Dzielnicowi sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne

  Legionowscy dzielnicowi sprawdzają miejsca, w których przebywają osoby bezdomne. Policjanci pomagają tym, którzy znaleźli się w sytuacjach zagrażających ich życiu i zdrowiu. W zainteresowaniu mundurowych są pustostany, ogródki działkowe oraz tereny zielone, na których bezdomni stawiają prowizoryczne szałasy i zadaszenia.

 • NGORusza I etap Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego 2020
  17 stycznia 2020
  Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy 2020. Celem konkursu organizowanego jest wsparcie projektów, które...
  Kalendarz wydarzeńPlakat promujący badania skóry w Dermobusie
  17 stycznia 2020
  Zapraszamy mieszkańców na bezpłatne badania w dermobusie, ktore odbędą się na plac przed Ratuszem. ...
  EdukacjaOgłoszenie
  17 stycznia 2020
  Prezentujemy informacje dotyczące obwodów szkół podstawowych w Gminie Legionowo. ...
 • Znieważył podczas interwencji

  Mundurowi z Legionowa interweniowali wobec mężczyzny, który będą pod wpływem alkoholu awanturował się z żoną. 48-latek podczas wykonywania przez policjantów czynności służbowych słowami wulgarnymi obrażał ich. Mężczyzna został zatrzymany i teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

 • Spotkanie dzielnicowych z kuratorami

  Wczoraj dzielnicowi z Legionowa uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez kuratorów II Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej oraz Wspólnotę Anonimowych Alkoholików. Celem spotkania było usystematyzowanie zasad wzajemnej współpracy, w szczególności poprzez bieżące uaktualnianie zagadnień związanych z osobami, wobec których wykonywane są orzeczenia sądu w związku z popełnieniem przez nich czynów karalnych.

 • KomunikatyZdjęcie dziewczynki na placu zabaw.
  16 stycznia 2020
  Jak wskazuje wiele badań, coraz częściej lubimy łączyć przyjemne z pożytecznym. Karnawał to doskonały czas na zabawę w gronie znajomych, in...
  ZdrowieWykres przedstawia pomiary PM 2,5 w Legionowie
  16 stycznia 2020
  Od czasu rozpoczęcia pomiarów w 2014 r. na stacji Państwowego Monitoringu Powietrza przy ul. Zegrzyńskiej oraz uruchomienia programu wymiany...
  Edukacja
  16 stycznia 2020
  W czwartek (9.01) na internetowej stronie www.perspektywy.pl oraz na oficjalnej gali w auli Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zostały pod...
  KulturaNa zdjęciu (od lewej): dr Mirosław Pakuła, prof. Aleksander Łuczak, dr hab. Jacek Szczepański
  14 stycznia 2020
  W minionym miesiącu, 8 grudnia w pawilonie wystawowym Muzeum Historycznego w Legionowie odbyła się prezentacja XII tomu „Rocznika Legionows...

  Polskie góry cieszą swym widokiem o każdej porze roku. Warto wybrać się tam z całą rodziną, a z pewnością czas ten będzie niezapomniany. Trzeba tylko zadbać o odpowiedni ubiór, dostosowany do pogody. W sklepach z markową odzieżą sportową można znaleźć wszystko, co potrzebne. Posługując się hasłem sklep 4f Łódź sprawdzisz, jakie trendy obowiązują w modzie sportowej i jakie ubrania warto zabrać dla dziecka w góry.

  Buty dla dziecka – jakie wybrać?

  Wybierając się z dzieckiem w góry, trzeba przede wszystkim zadbać o odpowiednie buty. Warto zainwestować w markowe obuwie sportowe, które osłoni całe stopy i zabezpieczy je przed niekorzystnym wpływem niskiej temperatury. Będzie też chronić je przed wilgocią. W tym przypadku ważne jest również to, aby sama podeszwa była wykonana solidnie. Musi być antypoślizgowa. Tylko takie buty będą dla dziecka bezpieczne, a także odpowiednie do warunków pogodowych i terenowych. Niejedne znaleźć można w kolekcji marki 4f.

  3-warstwowy strój to podstawa

  Kolejna równie ważna sprawa to strój, który powinien być 3-warstwowy. Pierwsza warstwa to bielizna termoaktywna. Poleca się bieliznę bezszwową, która zapewnia komfort termiczny i nie wywołuje nawet najmniejszych otarć w czasie intensywnego wysiłku. Wybierając bieliznę, trzeba ją dobrze dopasować do wzrostu dziecka, a także jego sylwetki.

  W góry z dzieckiem – jak je ubrać?

  Druga warstwa powinna składać się z polaru, który również zadba o komfort termiczny. Wykonany z poliestru z czesanym wnętrzem zapewni ciepło. Szukając polaru dla dziecka, trzeba zwrócić uwagę na to, czy posiada kaptur, zamek i kieszenie.

  Wybierając się w góry wiosną lub jesienią, można zrezygnować z drugiej warstwy i założyć na przykład kurtkę z membraną. Jej funkcje to oddychalność i odporność na wilgoć. Kurtka tego rodzaju chroni przed podmuchami wiatru i zapewnia swobodę ruchów. Warto, aby była też  wyposażona w kaptur. W tym przypadku sprawdzi się niejedna kurtka 4f. Jeżeli jednak ktoś wybiera się w góry w okresie zimy, zaleca się ubieranie dziecka w odzież narciarską, a więc w kurtkę i spodnie chroniące przed negatywnym działaniem niskiej temperatury i wilgoci.

  Gdzie to wszystko kupić?

  Pytanie teraz, gdzie to wszystko kupić? Sklepy sportowe wydają się bardzo drogie, a nie każdego stać na to, aby tuż przed jednorazowym wyjazdem w góry, który też będzie niemało kosztował, inwestować kolejne kwoty w odzież dla dziecka i to być może tylko na jeden raz. Warto w takim razie rozejrzeć się za sklepami działającymi online. Mają nie tylko bardzo duży wybór produktów, ale również przystępne ceny. Liczne akcje wyprzedażowe i rabaty chociażby za zapisanie się do Newslettera pozwalają na zakup dobrej jakościowo, markowej odzieży po dużo niższej cenie niż w sklepach stacjonarnych. Wystarczy dobrze zmierzyć dziecko, a następnie wymiary te porównać z danymi zamieszczonymi w tabelach na stronie sklepu, aby z łatwością dopasować rozmiar odzieży. Możliwość ewentualnego zwrotu towaru sprawia, że ryzyko niezadowolenia jest w tym przypadku minimalne.

  Konkurs Recytatorski dla dzieci WARSZAWSKA SYRENKA Zapraszamy do udziału w 43. Konkursie Recytatorskim dla Dzieci Warszawska Syrenka. Eliminacje gminne w Legionowie odbędą się 19 i 20 marca 2020…

 • Wizyta w szkolnej świetlicy

  Policjantka zajmująca się realizacją zadań profilaktycznych przeprowadziła spotkanie w świetlicy szkolnej działającej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Legionowie. Z uczniami rozmawiała o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Spotkanie było też doskonałą okazją do poznania specyfiki służby w Policji.

 • Policja ostrzega przed oszustwem "na BLIK-a"

  Policja ostrzega o kolejnej metodzie działania oszustów. Przestępcy za pośrednictwem komunikatora Messenger próbują wyłudzić pieniądze od znajomych osoby, na której konto się włamią. Warto być ostrożnym i dobrze się zastanowić zanim przekażemy kod z dostępem do gotówki.

 • Zgubiła ich prędkość! Teraz przez 3 miesiące nie wsiądą "za kółko"

  3 miesięczny odpoczynek od kierowania pojazdami oraz grzywna to finał jazdy z prędkością o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Wczoraj przekonało się o tym 5 kierujących, których zatrzymali do kontroli drogowej policjanci legionowskiej drogówki. Policja apeluje o rozsądek i przypomina o konsekwencjach brawurowej jazdy.

 • LICZBA POLICJANTÓW W POLSKIEJ POLICJI - FAKTY

  Według stanu na dzień 31 grudnia 2019 roku w polskiej Policji służy 98 820 policjantów (o ponad 60 więcej, niż w tym samym czasie w poprzedzającym roku), a liczba wakatów w garnizonach policyjnych (województwach) wynosi 4282 i jest mniejsza, niż w tym samym czasie w 2018 roku. Jest to zatem kolejny rok, kiedy sytuacja kadrowa w polskiej Policji wręcz się poprawia. Dodać należy, że gdyby nie ograniczenia szkoleniowe (liczba miejsc w szkołach policyjnych, możliwości kadry nauczającej i infrastruktura szkoleniowa) bylibyśmy w stanie przyjąć o wiele więcej kandydatów w 2019 roku.

 • Mężczyzna poszukiwany za kradzież rozbójniczą, kobieta za przekupstwo

  Policjanci na terenie Legionowa zatrzymali dwie osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. 21-letni mężczyzna i 34-letni kobieta poszukiwani byli celem odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa i zgodnie z wydaną dyspozycją trafią do aresztu śledczego.

 • EdukacjaOgłoszenie
  14 stycznia 2020
  Dyżur wakacyjny organizowany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym uczęszczających w roku szkolnym 2019/2020 do przedszkoli lub oddziałów p...
 • Rozmawiali o bezpieczeństwie z żołnierzami

  W minionym tygodniu przedstawiciele legionowskiej komendy uczestniczyli w uroczystej Inauguracja Roku Szkoleniowego 2020 32. Wieliszewskiego dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej, która odbyła się sali koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie.

 • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa narzędziem do eliminacji nieprawidłowego parkowania

  Nieprawidłowe parkowanie pojazdu może zakończyć się holowaniem. Przekonali się o tym kierowcy 4 aut, którzy mimo znaku zakazu zatrzymywania się oraz tabliczki wskazującej, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela, zlekceważyli je. Teraz poza mandatem w wysokości 100 złotych muszą się jeszcze liczyć z kosztami odholowania pojazdu.

 • EdukacjaBaner Zima w mieście
  13 stycznia 2020
  Ferie zimowe 2020. Poniżej specjalnie przygotowana oferta na ten czas. ...