Policja zabezpieczyła podrobione zabawki w Nieporęcie
W lokalnym magazynie odkryto nielegalny towar – podróbki zabawek znanych marek. Policja zabezpieczyła tysiące sztuk, które miały trafić na rynek za pośrednictwem internetu. Sprawa jest rozwojowa, a za handel podrobionymi wyrobami grożą surowe kary.
  • W gminie Nieporęt policja natrafiła na magazyn z nielegalnymi zabawkami.
  • Podrobione produkty miały być sprzedawane online.
  • Straty wynikające z działalności przestępczej oszacowano na około 35 000 złotych.
  • Za naruszenie prawa grozi do 5 lat więzienia.

Podczas rutynowej kontroli w jednym z magazynów na terenie gminy Nieporęt, funkcjonariusze z lokalnej jednostki policji natknęli się na składowane tam zabawki, które nosiły podrobione znaki towarowe renomowanych producentów. Towar ten, jak wynika z ustaleń, miał być dystrybuowany za pomocą platform internetowych.

W trakcie akcji zabezpieczono kilka tysięcy sztuk zabawek, co świadczy o dużym zasięgu działalności. Na miejscu obecny był również specjalista ds. rozpoznawania znaków towarowych, który wstępnie oszacował straty właścicieli praw do marek na znaczną sumę.

Osoby odpowiedzialne za dystrybucję nielegalnych produktów muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Zgodnie z Art. 305 Prawa własności przemysłowej, za oznaczanie towarów podrobionymi znakami towarowymi lub handel nimi grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. W szczególności, jeśli działalność ta była stałym źródłem dochodu lub dotyczyła towarów o znacznej wartości.

Śledztwo w tej sprawie trwa, a zatrzymane osoby mogą spodziewać się surowych sankcji. Lokalna społeczność jest zaniepokojona skalą problemu, gdyż nielegalny obrót podrobionymi towarami nie tylko szkodzi legalnym przedsiębiorcom, ale również wprowadza na rynek produkty mogące być niebezpieczne dla dzieci.


Na podstawie: KPP w Legionowie