Na zdjęciu klawiatura, na jednym z klawiszy napis - webinar.

Uczelnia Korczaka – Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka w Warszawie – we współpracy z organizacjami pozarządowymi realizuje projekt szkoleniowy Socialneet's. Działania skierowane są do dwóch grup odbiorców: po pierwsze do młodych osób (18-29 lat) nie uczących się i niepracujących oraz po drugie do organizacji społeczeństwa obywatelskiego (pozarządowe, samorządowe, sołectwa, spółdzielnie socjalne itp.). Projekt ma na celu wsparcie uczestników w poszukiwaniu pracy w zawodzie, w którym mogą odnieść sukces.

Cofnij

W skrócie proponujemy uczestnikom (cała oferta jest bezpłatna i obejmuje również sfinansowanie przejazdów oraz wyżywienia):

  1. Warsztaty przybliżające tematykę w następujących obszarach:
    • turystyka i kultura,
    • odnawialne źródła energii (OZE),
    • technikę informatyczną (IT),
    • rolnictwo,
    • ekologia.
  2. Staże zawodowe w instytucjach/firmach działających w tym obszarze.
  3. Wsparcie specjalistów (prawnik, księgowy, praktyk biznesu, doradca zawodowy).
  4. Możliwość poznania procesu tworzenia i realizacji biznesplanów.
  5. Możliwość sfinansowania kursu zawodowego.

Instytucjom i organizacjom proponujemy udział w warsztatach zwiększających ich możliwości w działaniu, jak też pozyskiwaniu funduszy oraz tworzeniu kapitału społecznego wokół nich.


Mapa Projektu Socialneet

  1. Rekrutacja otwarta:
    Krok I: kandydat do projektu zgłasza się do Punktu Informacyjnego (Centrum Młodych – ul. Inżynierska 1/róg z Wileńską, Warszawa, +48 732 904 903), wypełnia dokumenty projektowe i otrzymuje ankietę do zapoznania się z ofertą projektu.
    Krok II: kandydat do projektu jest kierowany do Konsultanta ds. planowania kariery zawodowej.
  2. Konsultant ds. planowania kariery zawodowej (maj-wrzesień 2021):
    • umawia się na spotkania kwalifikujące do działań projektowych;
    • informuje o dostępnych aktywnościach;
    • rozpoznaje potrzeby beneficjenta w zakresie kierunku kariery (1 z pięciu obszarów: kultura i turystyka, ochrona zdrowia, rolnictwo, IT i oprogramowanie typu open source, alternatywne źródła energii), kieruje do doradcy zawodowego (jest to obligatoryjne w przypadku chęci skorzystania z kursu zawodowego);
    • proponuje wsparcie spośród następujących specjalistów (konsultacje są możliwe w terminie maj 2021-luty 2022):
      • prawnik,
      • praktyk biznesu,
      • doradca zawodowy,
      • księgowy/doradca finansowy,
      • coach.
  3. Warsztaty (termin: sierpień-listopad 2021)
    Zajęcia będą trwać 30 godzin (6 godzin x 5 dni) X 25 osób na 1 warsztat w danym obszarze. Gwarantujemy catering i zwrot kosztów przejazdu.

    Każdy warsztat z innego zakresu: kultura i turystyka, ochrona zdrowia, rolnictwo, IT i oprogramowanie typu open source, alternatywne źródła energii. Klient może wybrać jeden interesujący go obszar.

    Warsztaty wspiera mentor – osoba, która ma za zadanie moderować aktywność uczestników: motywować do podejmowania działań, zachęcać do korzystania z innych form wsparcia: np. specjalistów, Warsztaty będą zakończone certyfikatem informującym o nabytych kompetencjach, wystawionym przez uczelnię wyższą – Wyższą Szkołę Pedagogiczną im. Janusza Korczaka w Warszawie.

  4. Staże (październik 2021-luty 2022)
    Osoby, które przejdą przez warsztaty będą mogą skorzystać z oferty stażu w instytucji/organizacji działającej w jednym z 5 obszarów. Zajęcia będą trwać 30 godzin (6 godzin x 5 dni) X 25 osób na 1 staż w danym obszarze. Gwarantujemy ryczałt na pokrycie kosztów uczestnictwa w stażu (koszty przejazdu, wyżywienie).

    Staże będą zakończone certyfikatem informującym o nabytych praktycznych umiejętnościach, wystawionym przez uczelnię wyższą – Wyższą Szkołę Pedagogiczną im. Janusza Korczaka w Warszawie.

  5. Kursy zawodowe (maj 2021-luty 2022) Dla co najmniej 30 osób przewidujemy ofertę kursów zawodowych z 5 obszarów wymienionych wyżej. Projekt pokryje całość kosztów związanych z kursem (nie ma wkładu własnego.

W sprawie programu odbędzie się spotkanie on-line w terminie 18.05 o godzinie 12:00 na platformie Microsoft Teams (adresy e-mailowe prosimy zgłaszać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

W razie pytań prosimy o kontakt z Bartłomiejem Widawskim +48 608 056 054.

źródło: Uczelnia Korczaka