Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legionowo

Na zdjęciu laptopy, które wkrótce trafią do placówek oświatowych

Do szkół, przedszkoli i żłobka miejskiego trafi 120 nowoczesnych komputerów przenośnych zakupionych za kwotę 189 tys. zł. Sprzęt zastąpi wysłużone jednostki, co w znaczący sposób ułatwi funkcjonowanie w obecnym systemie zdalnego nauczania. Należy przypomnieć, że to już kolejna partia poleasingowych laptopów, która trafia do placówek oświatowych. Sprzęt zostanie rozdystrybuowany w ciągu najbliższych dni.

Cofnij

Urząd miasta stara się w jak największym stopniu wspomóc placówki oświatowe, by umożliwić i ułatwić zdalną edukację jak największej liczbie uczniów oraz nauczycieli. Zakupione laptopy to nowoczesne urządzenia z dotykowymi ekranami i dużymi mocami obliczeniowymi. Tym razem przeznaczone środki (189 tys. zł) pochodziły całkowicie z budżetu miasta.

Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorami placówek oświatowych. Na bieżąco monitorujemy przebieg procesu zdalnego nauczania. Wszystkie nasze placówki realizują treści określone w podstawie programowej. Wykorzystują do tego różne formy kontaktu na odległość - tak z uczniami, jak i rodzicami. By jeszcze bardziej usprawnić proces nauczania w czasie epidemii, staramy się na bieżąco wymieniać stary sprzęt na nowy, który daje nauczycielom większe możliwości przy prowadzeniu zajęć - mówi Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta Legionowa.