Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legionowo

Na zdjęciu widać dłoń dziecka która układa klocki

Żłobek miejski i przedszkola publiczne w Legionowie zostały ponownie otwarte w poniedziałek (18 maja br.). Wcześniej placówki wdrożyły procedury bezpieczeństwa i zorganizowały pracę w sposób dostosowany do warunków epidemicznych. Obecnie będą przyjmować ograniczoną liczbę dzieci (zgodnie z wytycznymi GIS i MEN). Na razie zainteresowanie ze strony rodziców jest niewielkie.

Cofnij

Przypomnijmy, że Premier poinformował 29 kwietnia o możliwości wznowienia pracy żłobków i przedszkoli od 6 maja, ale kwestie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa zostały pozostawione samorządom. Według wcześniejszych wytycznych placówki oświatowe miały być zamknięte do 24 maja, ale w związku z decyzją rządu, zakładającą wcześniejszą możliwość otwarcia instytucji opieki nad dziećmi, Legionowo podęło przygotowania do jak najbezpieczniejszego uruchomienia miejskiego żłobka i przedszkoli.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci i personelu, ponieważ na terenie kraju i miasta wciąż mamy do czynienia z sytuacją epidemiczną. Po uwzględnieniu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego w przedszkolach prowadzonych przez Gminę Legionowo przygotowano 630 miejsc, w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych 84 miejsca i w żłobku 72 miejsca. Z opieki w przedszkolach skorzystało w poniedziałek (18.05) - 89 dzieci, w szkołach podstawowych 3 dzieci, a w żłobku 38.

Pamiętajmy, że żłobek miejski i przedszkola funkcjonują w wyjątkowej, wcześniej nie spotykanej sytuacji. Opracowane zostały wszelkie regulaminy, placówki dysponują środkami dezynfekcyjnymi, rękawiczkami, maseczkami i termometrami. Pamiętajmy jednak, że jeśli nie musimy posyłać dziecka do przedszkola, nie róbmy tego. - mówi zastępca Prezydenta Miasta Piotr Zadrożny.