Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legionowo

Policjanci z Legionowa zatrzymali trzech mężczyzn, którzy zaatakowali swojego pracodawcę i zmusili go w ten sposób do zwrotu wierzytelności. Trzech obywateli Ukrainy usłyszało już zarzuty i zostali objęci policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat więzienia.

Kilka dniu temu dyżurny komisariatu Policji w Wieliszewie otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który twierdził, że został napadnięty na terenie budowy. Pokrzywdzony twierdził, że sprawcy pobili go, a następnie przeszukali kieszenie i zabrali pieniądze. Z relacji zgłaszającego wynikało, że napastnikami są jego pracownicy.

Na miejsce natychmiast została skierowana załoga interwencyjna. W wyniku poczynionych ustaleń funkcjonariusze już po kilku minutach zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 46, 45 oraz 42 lata. Stróże prawa ustalili, że do zdarzenia doszło prawdopodobnie z powodu zaległych rozliczeń finansowych.

Cała trójka usłyszała zarzuty. Odpowiedzą za przestępstwo kierowania gróźb oraz stosowania przemocy fizycznej w celu zmuszenia pokrzywdzonego mężczyzny do zwrotu wierzytelności. Decyzją prokuratora mężczyźni trafili pod policyjny dozór. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

js