Okres majowego wypoczynku już za nami. Był to czas wytężonej pracy dla policjantów. W ciągu 6 dni funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo na drogach powiatu legionowskiego, prowadząc działania „Bezpieczny majowy weekend 2019”. W tym czasie funkcjonariusze drogówki wzywani byli do 1 wypadku i 20 kolizji. Podczas kontroli ujawnili 14 kierujących pod wpływem alkoholu.

W ciągu ostatnich 6 dni policjanci szczególnie strzegli bezpieczeństwa na drogach oraz dbali o przestrzeganie zasad porządku publicznego. Funkcjonariusze drogówki kontrolowali, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami. Sprawdzali między innymi stosowanie się do ograniczeń prędkości, obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach. Zwracali również uwagę na stan techniczny pojazdów oraz prowadzili kontrole stanu trzeźwości kierujących.

Na drogach powiatu legionowskiego, w tym czasie mundurowi byli wzywani do 1 wypadku i 20 kolizji drogowych. W czasie licznych kontroli mundurowi ujawnili 3  kierowców samochodów oraz 11 rowerzystów, którzy wsiedli za kierownice swoich pojazdów pod wpływem alkoholu. 16 kierowców straciło prawo jazdy za tzw. +50.

Mimo, że weekendowa akcja się zakończyła, policjanci cały czas prowadzą działania, które mają uświadomić użytkownikom dróg zagrożenia, jakie mogą wystąpić podczas każdej podróży.

js


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.