Dni Legionowa 2026 - muzyczny maraton z lokalnym sercem i wielką sceną

FOT. Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie
30 maja, w sobotę, od 13.00 do 22.00, plac przy Arenie Legionowo zmieni się w miejski plac zabaw dla fanów muzyki, twórców i rodzinnych spacerów. To będzie dzień, w którym lokalna energia spotka się z ogólnopolskimi nazwiskami, a między koncertami da się jeszcze złapać rękodzieło, coś dobrego do jedzenia i chwilę oddechu 🎤
- Dni Legionowa 2026 ruszą od lokalnych występów i od razu podkręcą tempo
- Na placu przy Arenie Legionowo będzie też drugi plan, równie ciekawy
- „Chodź pomaluj mój świat” dołoży do święta miasta kolor i plener
Dni Legionowa 2026 ruszą od lokalnych występów i od razu podkręcą tempo
Na scenie najpierw pojawią się artyści z Legionowa, a potem program zacznie przyspieszać niemal z godziny na godzinę. Całość poprowadzi Rafał Adamczak, prezenter Radia ESKA i ESKA2, więc rytm wydarzenia powinien trzymać kontakt z publicznością od pierwszych minut.
Scena - plan dnia
- 13.00 - występy artystów legionowskich
- 17.30 - Majka Jeżowska
- 19.00 - Feno MEN
- 19.30 - B.R.O
- 20.30 - Kubańczyk
Ten układ sprawia, że dzień zacznie się spokojniej, ale wieczorem wejdzie już na pełne obroty. Dla mieszkańców to dobra okazja, żeby wpaść wcześniej i nie kończyć tylko na jednym koncercie - bo tu program układa się tak, by zostać na dłużej 🙂
Na placu przy Arenie Legionowo będzie też drugi plan, równie ciekawy
Kto lubi miejskie wydarzenia nie tylko za scenę, ale też za klimat między koncertami, znajdzie tu sporo dla siebie. W programie są Strefa Twórców z rękodziełem i rzemiosłem, strefa gastronomiczna i handlowa oraz atrakcje dla dzieci 🍲🎨
Do tego dochodzi Legionowo w miniaturze, czyli propozycja, która może szczególnie przyciągnąć tych, którzy lubią patrzeć na miasto z nieco innej perspektywy. To właśnie takie punkty zwykle sprawiają, że impreza nie kończy się na samym słuchaniu muzyki, tylko zamienia się w całodzienne miejskie krążenie.
„Chodź pomaluj mój świat” dołoży do święta miasta kolor i plener
W festiwalowy dzień swoje miejsce znajdzie też sztuka pod gołym niebem. Plener malarski „Chodź pomaluj mój świat” ruszy w Parku Zdrowia o 15.00 i odbędzie się w ramach XV DoZN 🎨
To dobry znak, że Dni Legionowa nie ograniczają się do koncertowej sceny. W programie obok muzyki pojawia się też malowanie w terenie, a to daje wydarzeniu bardziej miejski, otwarty charakter - taki, który łatwo połączyć z rodzinnym spacerem i wizytą na placu przy Arenie.
na podstawie: Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Lato z Lupusem w Legionowie - ruszają zapisy na miejskie półkolonie

Mistrz świata rozkręci w Legionowie sportowe widowisko z piłką w roli głównej

Nerwowy ruch przy radiowozie zdradził 42-latka z powiatu legionowskiego

Weekend bez planów w Legionowie. Młodzież przejmie Arenę i Park Zdrowia

Deszczówka z dopłatą. Rusza nabór, który może odciążyć domowe budżety

Filia nr 1 w Legionowie zamknie się wcześniej tylko tego dnia

W Łajskach rozmawiano o edukacji bez barier i realnym wsparciu

Sześciu rowerzystów po alkoholu wpadło jednego dnia na drogach powiatu

Szachraj zamyka sezon w Legionowie - czeka bezpłatny koncert w MOK-u

Powiat Legionowski z konkursami na święcie gminy w Nieporęcie

Letnia elegancja monochromatyczna – jak budować stylizacje w jednym kolorze?

Internet i praca zdalna za granicą – na co zwrócić uwagę?

Targowa Fest połączył Legionowo w rodzinnym rytmie i muzycznym luzie

Seniorzy dostaną lekcję o oszustwach – KNF szykuje bezpłatne webinarium
Przydatne dane teleadresowe
- Miejski Ośrodek Kultury im. Charlesa Spencera Chaplina w Legionowie - zajęcia, bilety, wynajem sal
- Centrum Usług Społecznych w Wieliszewie - kontakt, godziny, świadczenia i pomoc prawna
- Urząd Stanu Cywilnego w Jabłonnie - kontakt, sprawy, dokumenty
- Straż Miejska w Legionowie - kontakt, godziny, zgłaszanie interwencji
- Komenda Powiatowa PSP w Legionowie - kontakt, godziny, sprawy prewencyjne
- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legionowie - kontakt, godziny, badania i rejestracja
