Legionowo rusza na Tydzień Bibliotek - dinozaury, planszówki i muzyka

W legionowskiej Poczytalni maj zapowiada się wyjątkowo ruchliwie. Od 8 do 15 maja biblioteka zamieni się w miejsce spotkań, zabawy i rozmów, a wszystko pod hasłem „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz” 📚
- Poczytalnia zacznie od dinozaurów, a potem rozkręci cały biblioteczny tydzień
- W sobotę biblioteka przełączy się na tryb spotkań i grania
- Koncert i rozmowa o tłumaczeniu domkną program z mocnym akcentem
Poczytalnia zacznie od dinozaurów, a potem rozkręci cały biblioteczny tydzień
Tydzień Bibliotek 2026 w Legionowie nie idzie w stronę spokojnego, przewidywalnego programu. Tu od razu wchodzi rodzinna gra terenowa „Odkrywcy dinozaurów”, planszówki, warsztaty i spotkania, które mają wciągnąć dzieci, młodzież i dorosłych w ten sam kulturalny wir 🎲
W praktyce oznacza to, że od 8 do 15 maja na 1. piętrze Poczytalni będzie działać rodzinna gra terenowa „Odkrywcy dinozaurów”. To propozycja, która od razu ustawia ton całego tygodnia - bardziej odkrywczy niż szkolny, bardziej angażujący niż tylko bierne słuchanie.
W sobotę biblioteka przełączy się na tryb spotkań i grania
Najgęściej zrobi się 9 maja, w sobotę, kiedy program pęka w szwach:
- 10:00-13:00, 1. piętro - Rodzinny poranek z planszówkami 🎲
- 13:30-17:00, 1. piętro - Warsztaty barwienia brzegów książek
- 15:00-17:00, 1. piętro - Planszówki młodzieżowe
- 17:00, 2. piętro - Spotkanie autorskie z Jackiem Szczepańskim
To właśnie ten dzień wygląda jak biblioteczny maraton w dobrym stylu - najpierw coś dla rodzin, potem coś dla tych, którzy lubią książki także od strony rękodzieła, a na koniec spotkanie autorskie. W tle zostaje pytanie, które Poczytalnia odpowiada po swojemu: biblioteka może być miejscem, w którym naprawdę sporo się dzieje.
Koncert i rozmowa o tłumaczeniu domkną program z mocnym akcentem
Druga część tygodnia też nie zwalnia tempa. 10 maja, w niedzielę, o 17:00 na 2. piętrze odbędzie się koncert Łukasza Dyakowskiego 🎶
Z kolei 11 maja, w poniedziałek, o 18:00 na 1. piętrze zaplanowano spotkanie z Olgą Podmiotko i Joanną Krystyną Radosz ze Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury. Rozmowa odbędzie się pod hasłem „Mój wewnętrzny nastolatek” i będzie dotyczyć tłumaczenia literatury młodzieżowej.
Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny. To ważna wiadomość dla tych, którzy lubią wpadać do biblioteki spontanicznie, bez planowania i bez liczenia kosztów - po prostu po kulturę, spotkanie i chwilę oderwania od codzienności.
8-15 maja, Poczytalnia w Legionowie, 1. i 2. piętro - wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.
na podstawie: Biblioteka Legionowo.
Ostatnie Artykuły

W Legionowie zmiana na szczycie policji - nowy zastępca już oficjalnie

Dni Legionowa 2026 - muzyczny maraton z lokalnym sercem i wielką sceną

Legionowo rusza na Tydzień Bibliotek - dinozaury, planszówki i muzyka

Rockowe niedzielne finały na Dniach Legionowa. Najpierw lokalni, potem wielkie granie

Legionowo złapie się w karykaturowe lustro. Artyści ruszą z portretami na żywo

Jak uniknąć oszustwa przy zakupie szkolnego hologramu kolekcjonerskiego?

Łukasz Dyakowski wraca po latach. W Legionowie zagra bez prądu

Sklepowe kradzieże rozbite - cztery osoby z zarzutami w Legionowie

Wiosenny porządek w portfelu. Kiedy pieniądze przestają uciekać

Ostatni dzwonek na zgłoszenie do legionowskiej loterii PIT

Autobusy 7 P wracają na trasę. 11 P jedzie z drobną korektą rozkładu

Te meble pokochała cała Polska – kultowe projekty, które podbijają serca od lat

Belgowie wrócili do Lema. Tydzień nauki i spotkań nabrał tempa

