Forum dla NGO: Wspólnie budujemy silniejsze społeczeństwo obywatelskie w regionie

W najbliższym czasie Mazowiecki Urząd Wojewódzki stanie się miejscem ważnych rozmów na temat przyszłości organizacji pozarządowych w naszym regionie. Forum, które odbędzie się wkrótce, ma na celu wsparcie NGO-sów oraz stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń i nawiązywania nowych kontaktów.
- Współpraca jako klucz do sukcesu
- Inspirujące projekty i wyzwania dla liderów
- Przyszłość współpracy z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim
Współpraca jako klucz do sukcesu
Współpraca między organizacjami pozarządowymi a administracją publiczną jest kluczowym tematem, który będzie poruszany podczas forum. Wspólne działania mogą przynieść wiele korzyści, zarówno dla sektora NGO, jak i dla lokalnych społeczności. Dzięki synergii pomiędzy tymi dwoma obszarami, możliwe będzie osiągnięcie znacznie lepszych rezultatów w rozwiązywaniu problemów społecznych. Współpraca ta pozwala na lepsze zrozumienie potrzeb mieszkańców oraz efektywniejsze wdrażanie projektów, które realnie wpływają na poprawę jakości życia w regionie.
Inspirujące projekty i wyzwania dla liderów
Forum będzie także platformą do prezentacji interesujących projektów realizowanych przez organizacje, które współpracują z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim. Przykłady udanych inicjatyw mogą stanowić inspirację dla innych NGO-sów oraz liderów lokalnych, którzy stają przed wyzwaniami w swoich działaniach. Dyskusje na temat wpływu lokalnych organizacji na rozwój społeczności będą kluczowym punktem programu, co pozwoli uczestnikom na wymianę pomysłów oraz strategii działania.
Przyszłość współpracy z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim
Uczestnicy forum będą mieli również okazję wziąć udział w podsumowaniu konsultacji dotyczących programu współpracy organizacji pozarządowych z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim na rok 2025. Będzie to doskonała okazja do omówienia dotychczasowych osiągnięć oraz wyznaczenia kierunków dalszego rozwoju tej współpracy. Z pewnością, wnioski płynące z dyskusji przyczynią się do tworzenia lepszych warunków dla NGO-sów oraz ich działalności na rzecz lokalnych społeczności.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, organizacje są proszone o zgłoszenie swojego uczestnictwa do 21 października 2024 roku. To wydarzenie z pewnością przyczyni się do wzbogacenia dyskusji oraz umocnienia więzi pomiędzy sektorem obywatelskim a administracją. Razem możemy budować silniejsze i bardziej zintegrowane społeczeństwo obywatelskie.
Według informacji z: Urząd Miasta w Legionowie
Ostatnie Artykuły

Seniorzy zatańczyli razem. Majówka w Legionowie miała wspólny rytm

Matczyna Niedziela w Stanisławowie Pierwszym Po mszy ruszy rodzinny festyn

Na legionowskim cmentarzu oddano hołd żołnierzowi z misji w Libanie

Legionowo da młodym scenę, na której oswajają tremę i pewność siebie

Nadzór Wodny w Dębem - kompetencje, procedury i zgłoszenia

Patriotyzm i słodka nagroda w Legionowie. Uczniowie pokazali siłę wiedzy

Bracia z Zegrza zdobyli nagrodę i pojechali na Monte Cassino

Policja wraca do pięciu miejscowości - padnie bilans wniosków z debat

Wiosenne porządki w portfelu mogą otworzyć drogę do inwestowania

Te dni w Legionowie - spektakl, który składa wspomnienia w jeden obraz

Las Chotomowski wraca na ekran. Nowy odcinek odsłania wojenną historię regionu

W Willi Kozłówka rozmowy o rewitalizacji nabrały ciężaru. W tle najstarszy budynek

Urząd Gminy Nieporęt - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia

Urząd Miasta i Gminy w Serocku - kontakt, godziny, punkty obsługowe i sprawy online
Przydatne dane teleadresowe
- ZUS Legionowo - rezerwacja wizyt, godziny, adres i sprawy do załatwienia
- Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie - kontakt, godziny, filie i katalog online
- Nadzór Wodny w Dębem - kompetencje, procedury i zgłoszenia
- Urząd Gminy Nieporęt - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia
- GAZ-SYSTEM Oddział w Rembelszczyźnie - kontakt, TJE i obszar działania
- Straż Miejska w Legionowie - kontakt, godziny, zgłaszanie interwencji
