Zmiany w kursowaniu pociągów SKM: skrócone trasy i przesunięcia godzin odjazdów
Zmiany w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) to ważna informacja dla mieszkańców korzystających z tego środka transportu. Przedstawiamy szczegóły dotyczące nowych godzin odjazdów i tras, które wchodzą w życie już w najbliższych dniach. Planujcie swoje podróże z wyprzedzeniem!
  1. Ostatnie pociągi linii S3 i S4 będą kursować w skróconych relacjach.
  2. Zmiany dotyczą zarówno dni powszednich, jak i wolnych od pracy.
  3. Minutowe przesunięcia godzin odjazdów poszczególnych pociągów.
  4. Dokładne godziny odjazdów z poszczególnych stacji.

Od niedzieli, 19 maja, wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu pociągów linii S4 i S40. W dni wolne od pracy ostatni pociąg z Piaseczna do Legionowa odjedzie o godz. 22:21, a kolejny o godz. 23:10 zakończy trasę na przystanku Warszawa Rakowiec. W przeciwnym kierunku, ostatni pociąg z Legionowa do Warszawy odjedzie o godz. 00:12. Dla podróżujących z Legionowa do Piaseczna ostatni pociąg odjedzie o godz. 21:34, a kolejne dwa będą miały skrócone trasy do przystanku Warszawa Powązki (odjazd o godz. 22:33) lub do stacji Warszawa Gdańska (odjazd o godz. 23:37 lub 23:38).

Od poniedziałku, 20 maja, zmiany obejmą także dni powszednie. Ostatni pociąg linii S4 z Piaseczna do Zegrza Południowego odjedzie o godz. 22:21, a dwa kolejne, linii S40, skończą bieg na przystanku Warszawa Rakowiec o godz. 22:52 i 23:12. W kierunku Legionowo Piaski, ostatni pociąg odjedzie ze stacji Warszawa Gdańska o godz. 00:15. Z Zegrza Południowego do Piaseczna, ostatni pociąg ruszy o godz. 21:15. Kolejne dwa pociągi będą miały skrócone trasy do przystanku Warszawa Powązki (odjazd o godz. 22:15) lub do stacji Warszawa Gdańska (odjazd o godz. 23:15). Z przystanku Warszawa Rakowiec do Piaseczna, ostatnie pociągi SKM S40 odjadą o godz. 22:32 i 23:49.

Na linii S3, ostatni pociąg w kierunku Legionowo Piaski będzie kursował w skróconej relacji, zaczynając ze stacji Warszawa Gdańska. W przeciwnym kierunku, ostatni pociąg z Radzymina (w dni powszednie) lub Legionowo Piaski (w dni wolne od pracy) zakończy bieg również na stacji Warszawa Gdańska. Dodatkowo, należy się spodziewać minutowych przesunięć godzin odjazdów poszczególnych pociągów.

Planowane zmiany mają na celu poprawę punktualności i sprawności kursowania pociągów SKM. Zalecamy pasażerom dokładne sprawdzenie nowych rozkładów jazdy, aby uniknąć niepotrzebnych opóźnień w podróży. Informacje na ten temat można znaleźć na stronie wtp.waw.pl.


Źródło: Urząd Miasta w Legionowie