Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Serocku pozyskał informację o 88-letnia mieszkance gminy przebywającej w nieogrzewanym domu. Dzięki interwencji mundurowych oraz wsparciu miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej seniorka trafiła do placówki pomocowej, gdzie zapewniono jej właściwą opiekę. Policjanci apelują. Reaguj, kiedy zagrożone jest ludzkie życie. Wystarczy telefon pod numer alarmowy 112, aby uratować ludzkie życie.

W sobotni poranek dzielnicowy z Serocka otrzymał informację o 88-letniej seniorce, która może być narażona na wychłodzenie. Funkcjonariusz natychmiast udał się do miejsca zamieszkania starszej kobiety. W domu panował chłód, kobieta leżała w łóżku, miała problemy z chodzeniem. 
Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego. O sytuacji mieszkanki gminy dzielnicowy powiadomił natychmiast pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Serocku. Działania mundurowych i pracowników socjalnych pozwoliły na zapewnienie seniorce bezpieczeństwa. Kobieta trafiła do placówki pomocowej, gdzie ma zapewnioną opiekę. Tym samym jej życiu i zdrowiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.
Policjanci apelują. Reaguj, kiedy zagrożone jest ludzkie życie. Apelujemy do wszystkich mieszkańców o zwrócenie uwagi czy w ich otoczeniu osoba starsza, samotna lub niepełnosprawna potrzebuje pomocy. O takich przypadkach należy powiadamiać ich rodziny lub ośrodki pomocy społecznej. Apelujemy również o zwracanie uwagi na osoby nietrzeźwe śpiące na ławkach czy przystankach.  Wystarczy telefon pod numer alarmowy 112, aby uratować ludzkie życie.
kom. Justyna Stopińska