Policja Legionowo: Była teoria, przyszedł czas na praktykę. Policyjni adepci zatrzymali poszukiwanego 36-latka
Wczoraj słuchacze kursu podstawowego zostali skierowani do służby w ramach praktyk na terenie powiatu legionowskiego. Swoje pierwsze prawdziwe kroki w policyjnym mundurze mieli okazję stawiać pod okiem doświadczonego policjanta z Komisariatu Policji w Serocku. Efektem wspólnej służby było zatrzymanie 36-latka, poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna już trafił do zakładu karnego, celem odbycia zasądzoną wcześniej kary pozbawienia wolności.
Po raz kolejny, w ramach praktyk zawodowych, słuchacze kursu podstawowego Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odwiedzili Komisariat Policji w Serocku. Już podczas poprzednich służb wykazywali się oni dużym zaangażowaniem w realizacje powierzonych zadań, co dawało wymierne efekty w postaci zatrzymań sprawców przestępstw lub wykroczeń czy też ujawnianiu osób poszukiwanych.
Wczoraj młodzi adepci mogli po raz kolejny wykorzystać nabytą dotychczas wiedzę w szkole, uzupełniając ją w praktyczne umiejętności podczas prawdziwej policyjnej służby. Pod okiem doświadczonego funkcjonariusza, na terenie jednej z budów w gminie, zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. Z informacji znajdujących się w policyjnej bazie wynikało, że 36-latek od września br. jest poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Legionowie, celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 179 dni za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.
36-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Tam młodzi funkcjonariusze sporządzili niezbędną dokumentację, a następnie mężczyzna w policyjnym konwoju został przetransportowany do jednego z warszawskich zakładów karnych, gdzie spędzi najbliższe miesiące.
Dodatkowe patrole spotkały się z przychylnością mieszkańców naszego powiatu. Większa liczba policjantów na ulicach, to większe poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.
Komenda Powiatowa Policji w Legionowie,
kpplegionowo.policja.waw.pl/ple/aktualnosci/125019,Byla-teoria-przyszedl-czas-na-praktyke-Policyjni-adepci-zatrzymali-poszukiwanego.html
Ostatnie Artykuły

W Legionowie ruszają warsztaty dla opiekunów chorych w domu

Bibliotekarze bez wielkiego hałasu. To oni pilnują książkowego obiegu

Policjantka z Legionowa ostrzegła uczniów przed hejtem i sądem rodzinnym

W Porcie Pilawa padły ważne ostrzeżenia - tak ruszył Rowerowy Maj 2026

47-latek wpadł podczas połowu w zakazanej strefie pod Serockiem

Kosmetyki zniknęły z drogerii, 33-latka wpadła po chwili i z promilami

W Arenie Legionowo znów zawalczą o zawodowy krok. Gala przyciąga młodych fighterów

74-latek z prawie 2,4 promila zatrzymany po reakcji świadków w Michałowie-Reginowie

Majowe święto w Jabłonnie połączyło koncert, taniec i historię

Rodzinny piknik przy Arenie i lekcja bezpieczeństwa w jednym

Nocny pościg spod Serocka. 34-latek bez prawa jazdy uciekał kilkanaście kilometrów

Legionowo szykuje nabór uzupełniający do przedszkoli. Są ważne terminy i kilka pułapek
![[PIŁKA RĘCZNA] Zepter KPR Legionowo – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 36:20 w ORLEN Superlidze – pewne zwycięstwo gospodarzy w Legionowie](/images/mecz/thumbnails/zepter-kpr-legionowo-piotrkowianin-piotrkow-trybunalski-06052026-3620.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Zepter KPR Legionowo – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 36:20 w ORLEN Superlidze – pewne zwycięstwo gospodarzy w Legionowie

