Nietrzeźwy 35-latek uderzył w drzewo, pasażerka trafiła do szpitala. Okazało się, że kierowca w organizmie miał 2,5 promila alkoholu. Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem! Policja przestrzega: kierowco, nie bądź lekkomyślny, wsiadaj za kierownicę tylko wówczas gdy jesteś trzeźwy!

Do zdarzenia doszło minionej nocy na terenie gminy Wieliszew. Wezwani na miejsce zdarzenia drogowego policjanci ustalili, że 35-letni kierowca opla stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Na badania kontrolne do szpitala została przewieziona pasażerka auta, zaś sam kierowca nie wymagał hospitalizacji. Okazało się, że kierowca był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca wkrótce usłyszy zarzutu za popełnione przestępstwo. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka nawiązka oraz zakaz prowadzenia pojazdami.
Ponownie apelujemy o rozsądek! Wsiadanie za kierownicę po alkoholu to kompletny brak odpowiedzialności i  może doprowadzić do tragedii. Pijany za kierownicą stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie ale i innych użytkowników dróg, pieszych, czy rowerzystów.
Kierowco pamiętaj! Nie bądź lekkomyślny! Alkohol utrudnia realną ocenę sytuacji, obniża koncentrację i reakcję na zmienną sytuację na drodze! Nie ryzykuj!
Pamiętajmy! Jeśli widzimy osobę, która po spożyciu alkoholu siada za kierownicę, zdecydowanie reagujmy i powiadamiajmy policję!