Budowa piwnicy? To cale nie takie trudne

Piwnice są doskonałym sposobem, aby dodać przestrzeń do domu. Jednak budowa piwnicy nie zawsze jest tak prosta, jak wykopanie dziury i wrzucenie kilku ścian. W rzeczywistości, budowa piwnicy może być dość trudne. Na szczęście dla Ciebie, mamy wiedzę niezbędną do zbudowania idealnej przestrzeni piwnicznej. Od porad dotyczących wykopów do zapewnienia, że wilgoć nie skrada się na ciebie, obejmujemy wszystkie wskazówki i sztuczki, które musisz znać przed rozpoczęciem procesu budowania piwnicy.

Wykopy to pierwszy krok do budowy piwnicy

Zanim zaczniesz budować swój dom, musisz najpierw wykopać piwnicę. Może się to wydawać łatwą pracą, ale nie zawsze jest to takie proste. Proces wykopów może być punktem stresu i frustracji, jeśli nie wiesz, na co zwrócić uwagę. Dlatego upewnij się, że wykonujesz swoją należytą staranność. Solidna firma budowlana Legionowo zajmująca się wykopami może Co być potrzebna, jeśli nie czujesz, że masz wiedzę wymaganą do prawidłowego wykonania pracy. Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać podczas procesu kopania.

  • Po pierwsze, chcesz się upewnić, że masz wystarczająco dużo miejsca do pracy. Profesjonalista Ci doradzi, ile miejsca będziesz potrzebować.
  • Po drugie, miej oko na podziemne przeszkody. Nie chcesz trafić na linię gazową lub rurę wodną, nie wiedząc o tym wcześniej.
  • Po trzecie, będziesz chciał się upewnić, że wykopujesz wystarczająco głęboko. Najlepiej się upewnić, że nie trafisz na wodę, musisz iść na tyle głęboko, aby twoje ściany piwnicy były wspierane przez glebę.

Bariery przeciwwilgociowe lub bariery parowe są ważnym krokiem w procesie budowy piwnicy. Jest to fizyczna bariera, która zapobiega przedostawaniu się wody do Twojej piwnicy. Możesz je zainstalować bezpośrednio w ziemi, zanim zaczniesz kopać. Pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcjami na opakowaniu, dzięki czemu można uzyskać odpowiednią instalację. Teraz nie są one 100% gwarancją, że Twoja piwnica nie będzie mokra, ale zmniejszą ryzyko. Należy pamiętać, że bariery przeciwwilgociowe nie są wodoodporne.

Nie zapomnij o swoim systemie odwadniania

System odwadniający jest kluczowy podczas budowania piwnicy. Nie tylko pomoże utrzymać wodę z wejściem do piwnicy, ale także pomaga chronić dom przed zalaniem. Można to zrobić na wiele sposobów, ale najbardziej powszechne jest z pompą sump. Pompa studzienna zostanie zainstalowana w piwnicy, a gdy woda zostanie wykryta, będzie pompować wodę z piwnicy i na podwórko. Można również zainstalować francuski drenaż, który jest systemem odwadniającym, który zbiera wodę w najniższym punkcie na podwórku i prowadzi go z nieruchomości przez rurę. W zależności od rodzaju systemu odwadniającego, który wybierzesz, mogą one być dość drogie. Jeśli planujesz mieć francuski drenaż, najlepiej jest uzyskać wycenę przed rozpoczęciem kopania.