Dozór Policji, nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych zastosował prokurator wobec 34-letniego mężczyzny. Został on zatrzymany przez policjantów z Jabłonny i usłyszał zarzut dotyczący znęcania się psychicznego nad swoim ojcem. Z ustaleń wynika, że 34-latek, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury, ubliżał, wyzywał i groził pokrzywdzonemu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi z jabłonowskiego komisariatu interweniowali w związku z awanturą domową. Na miejscu okazało się, że pijany syn uderzył ojca w głowę szklana butelką. Jak ustalili mundurowi, agresywny 34-latek już wcześniej stosował wobec pokrzywdzonego przemoc.
Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Mundurowi wszczęli procedurę Niebieskiej Karty. Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego przygotowali materiał dowodowy, z którego wynikało, że zatrzymany od początku roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad ojcem. Wyzywał, ubliżał , popychał i szarpał. Do takich sytuacji dochodziło, gdy syn był od wpływem alkoholu, tak jak w momencie zatrzymania kiedy 34-latek miał w organizmie 2 promile.
Śledczy doprowadzili mieszkańca gminy do prokuratury. Podejrzany usłyszał zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad osoba najbliższą. Prokurator zastosował wobec niego dozór Policji, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych i nakaz opuszczenia mieszkania.
To przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.
kom. Justyna Stopińska