Tether: najpopularniejsza stabilna moneta

Największą atrakcyjnością stabilnych monet jest to, że oferują one stabilność tradycyjnej waluty fiat, jednocześnie oferując korzyści zdecentralizowanych walut. Istnieje już wiele istniejących przypadków użycia, które ilustrują najbardziej powszechne i ekscytujące zastosowania stabilnych monet. Stabilne monety świetnie nadają się do płacenia międzynarodowym kontrahentom i sprzedawcom. Tradycyjnie, musiałbyś przejść przez bank, aby wykonać przelew i czekać kilka dni na dotarcie pieniędzy. Jednak w przypadku stabilnej monety, płatność jest przetwarzana niemal natychmiast. Stabilne monety są również dobrą opcją dla handlowców, którzy prowadzą handel kryptowaluty. Przechowywanie różnych kryptowalut na każdym etapie handlu jest czasochłonne i skomplikowane. Przechowywanie stabilnej monety jest znacznie prostsze, ponieważ jest to tak samo jak przechowywanie każdej innej waluty fiat w banku.

Tether (skrót "USDT") jest jedną z najpopularniejszych stabilnych monet

Jest obecnie piątą najczęściej używaną kryptowalutą z kapitałem rynkowym wynoszącym ponad 3 miliardy dolarów. Tether jest szeroko stosowany jako substytut waluty emitowanej przez rząd w giełdach kryptowalutowych i platformach handlowych. Firma, która emituje USDT, twierdzi, że każdy USDT jest wspierany przez jednego dolara amerykańskiego przechowywanego w ich rezerwach. Nie ma jednak niezależnego audytu, który zweryfikował to twierdzenie. Były pracownik firmy niedawno twierdził, że firma nie ma w rzeczywistości ilości dolarów amerykańskich, które twierdzi, że ma. W rezultacie istnieją teraz poważne wątpliwości, czy każdy USDT jest rzeczywiście wspierany przez jednego dolara amerykańskiego.

Jak tworzone są stabilne monety?

Dla uproszczenia wyobraźmy sobie, że firma chce stworzyć stabilną monetę, która jest wspierana przez USD. Firma mogłaby kupić garść USD, przelać je do banku i tam je trzymać. W ten sposób firma może być pewna, że ma wystarczająco dużo USD, aby zaspokoić popyt na stabilną monetę. Następnie firma przekaże USD do oddzielnej firmy, która tworzy stabilne monety. Ta firma następnie zdeponuje USD w banku i otrzyma cyfrową obietnicę zwrotu tej samej ilości USD w przyszłości. Ten depozyt bankowy jest w zasadzie pożyczką dla firmy, która stworzyła stabilną monetę. Firma, która stworzyła stabilną monetę, wykorzystuje następnie te cyfrowe obietnice do tworzenia stabilnych monet i rozprowadzania ich wśród właścicieli. Właściciele monet mogą następnie handlować monetami między sobą i używać monet do płacenia za towary i usługi.