Tylko jednego dnia policjanci pełniący służbę na terenie Legionowa zatrzymali 3 osoby posiadające środki odurzające. 39 latek podsiadał amfetaminę , zaś 31 i 32-letni mężczyźni mieli przy sobie marihuanę. Wszyscy już usłyszeli zarzuty posiadania substancji zabronionych i teraz odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Kilka dni temu na terenie Legionowa policjanci zatrzymali trzech mężczyzn posiadających środki odurzające.
Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany na terenie dworca PKP. Dzielnicowy otrzymał informację o śpiącym na ławce mężczyźnie. Podczas kontroli osobistej mężczyzny, w poszukiwaniu jego dokumentów, natknął się na foliowe zawiniątko z suszem roślinnym. Okazało się , że 32-latek miał przy sobie marihuanę co potwierdził tester.
Kolejny zatrzymany to 31-latek, który wpadł podczas legitymowani przez kryminalnych. Mężczyzna podczas legitymowania był zdenerwowany i szybko chciał zakończyć spotkanie z policjantami. To wzbudziło ich czujność i dokonali kontroli osobistej mężczyzny ujawniając zawiniątka z marihuaną.
Ostatni z mężczyzn wpadł w ręce legionowskiej patrolówki. Podczas legitymowania 39-latka mundurowi tym razem ujawnili biały proszek. Badanie testerem potwierdziło, że jest to amfetamina.
Wszyscy mężczyźni zostali przewiezieni do komendy, a następnie po zebraniu materiału dowodowego dochodzeniowcy przedstawili im zarzuty posiadanie środków odurzających. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. Za ten rodzaj przestępstwa narkotykowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
kom. Justyna Stopińska