Legionowscy policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad ojcem. Mężczyzna groził również pokrzywdzonemu pozbawieniem życia i zdrowia. Po zebraniu przez policjantów materiału dowodowego prokurator wystąpił do sąd z wnioskiem o tymczasowego aresztowanie mężczyzny. Teraz legionowianin najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach recydywy.

W miniony weekend, w nocy z soboty na niedzielę, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Legionowie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zakłóceniu ciszy nocnej, które ma miejsce w jednym z domów jednorodzinnych na terenie miasta.
W trakcie podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, iż 33-letni mężczyzna od kilku miesięcy wszczyna awantury w stosunku do ojca. Jest agresywny, popycha i uderza starszego mężczyznę, w nocy słucha głośno muzyki, wyrzuca pokrzywdzonego z domu, a nawet grozi pozbawieniem życia. Po wysłuchaniu pokrzywdzonego mundurowi podjęli natychmiastową decyzję o zatrzymaniu agresywnego syna. 33-latek trafił do policyjnego aresztu. 
Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów gróźb karalnych oraz stosowania przemocy wobec osoby najbliższej. Prokurator nadzorujący czynności w tej sprawie wystąpił do sadu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 33-latka. Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się do wniosku miejscowej prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.
Legionowianin wcześniej już dopuścił się przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece, dlatego za swoje zachowanie odpowie teraz w warunkach recydywy.
Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Legionowie.
podkom. Justyna Stopińska