Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legionowo

Doradztwo kredytowe i finansowe - profesjonalna pomoc dla każdego

Doradca kredytowy i finansowy to osoby dedykowane wyłącznie dla osób prawnych lub przedsiębiorców? Nic bardziej mylnego! Z ich usług może skorzystać każdy, kto po prostu ma małą wiedzę z zakresu finansowych i bankowych terminów, a chce lub jest zmuszony nawiązać relacje z instytucjami finansowymi.

W jakich konkretnych sytuacjach możemy mieć z nimi do czynienia? Mowa tutaj przede wszystkim o bankach w chwili chęci zaciągnięcia kredytu czy o towarzystwach ubezpieczeniowych, gdy potrzebą jest zawarcie polisy ubezpieczeniowej. W grę wchodzą również towarzystwa i fundusze emerytalne, jeśli chcemy zadbać o naszą przyszłość lub - dla bardziej zaawansowanych - fundusze inwestycyjne czy domy maklerskie.

Pomoc doradcy kredytowego

Najczęściej można się spotkać z doradcą kredytowym w momencie wnioskowania o kredyt hipoteczny na zakup swojego wymarzonego mieszkania lub domu. W tym przypadku z pomocy doradcy korzystają osoby prywatne, dla których formalności związane ze złożeniem wniosku o kredyt są zbyt niezrozumiałe. Od czego zacząć? Gdzie się udać? Co oznacza "operat szacunkowy" i gdzie otrzymamy kredyt na preferencyjnych warunkach? Na te wszystkie pytania odpowie nam doradca kredytowy - specjalista od rynku bankowego.

Dobry doradca krok po kroku przedstawi cały proces wnioskowania o kredyt, wyjaśni wszelkie wątpliwości oraz na podstawie przedstawionych mu naszych możliwości finansowych i oczekiwań przedstawi najkorzystniejsze oferty bankowe. Następnie przeprowadzi nas przez cały proces i wystąpi w naszym imieniu w banku. Pomoże w skompletowaniu dokumentów i przedstawi je instytucji bankowej. W ten sposób braki z zakresu wiedzy finansowej nie stoją na przeszkodzie w zdobyciu środków na sfinansowanie swojego lokum. Doradca kredytowy pomoże nam także w tematach związanych z kredytami gotówkowymi.

W czym pomoże doradca finansowy?

Jak już wcześniej wspomniano - zakres możliwości doradcy finansowego jest nieco bardziej zróżnicowany, niż w przypadku doradcy kredytowego. Finansista zajmuje się ochroną majątku oraz jego pomnażaniem. Oczywiście wchodzi tutaj w grę doradztwo i przekazanie merytorycznej wiedzy z tego zakresu. Stara się zabezpieczyć interesy swojego klienta i pomóc mu w ekonomicznym i racjonalnym zarządzaniu swoim majątkiem. Dokonując analizy naszych potrzeb, podpowiada produkty dostępne na rynku finansowym, aby w jak największym stopniu zrealizować nasze cele finansowe. W praktyce, do doradcy finansowego możemy się zwrócić o pomoc w dobraniu odpowiedniego pakietu polis ubezpieczeniowych, aby zabezpieczyć nasze dobra w jak najwyższym stopniu przy optymalnych kosztach.

Doradztwo kredytowe Warszawa pomoże nam także wybrać najkorzystniejszą opcję dotyczącą zabezpieczenia emerytalnego. Jego usługi okażą się przydatne dla osób chcących pomnażać swoje wolne środki. W ten sposób doradca finansowy może w optymalny sposób zarządzać posiadanymi przez nas zasobami. Co ważne - jego usługi są niezależne, co oznacza, że kieruje on się tylko i wyłącznie dobrem i potrzebami klienta, dostosowując indywidualnie pakiet produktów pod jego oczekiwania.