Zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczone przez sąd nie stanowiły żadnej przeszkody dla dwóch kierujących, którzy dzisiejszej nocy zostali zatrzymani przez policjantów. Obu mężczyznom grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Było po 22.00 kiedy policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego z legionowskiej komendy podczas patrolowania ul. Jaśminowej zwrócili uwagę na mężczyznę kierującego motocyklem. Przy sprawdzeniu dokumentów okazało się, że 48-latek ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje do sierpnia 2020 roku.

Do podobnej sytuacji doszło w Jabłonnie na ul. Modlińskiej o godz.  23.00. Policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że również ten 42-letni kierowca złamał orzeczony, w tym zakresie sądowy zakaz. Decyzją sądu mężczyzna nie może wsiąść za kółko do stycznia 2020 roku.

Obaj mężczyźni będą odpowiadali za popełnienie przestępstwa przeciwko wymiarowi sprawiedliwości. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

js