WOŚP rowerowo z RAV Serwis Legionowo — 25 stycznia 2026

2 min czytania
Grafika promocyjna wydarzenia WOŚP rowerowo z RAV Serwis Legionowo — 25 stycznia 2026

RAV Serwis w Legionowie zaprasza na rowerowy przejazd w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy — krótka, leśna trasa, pomarańczowe koszulki i dobra energia wśród znajomych. Wskakuj na rower i dołącz do akcji — to prosty sposób, by połączyć aktywność z pomocą innym!

Kiedy i gdzie będzie WOŚP rowerowo z RAV Serwis Legionowo

  • Data i godzina: niedziela, 25 stycznia 2026, godz. 09:30
  • Miejsce zbiórki: 23C Ulica Zygmunta Krasińskiego, 05-120 Legionowo, Polska
    Alternatywne miejsce zbiórki przed startem: szlaban startu Jabłonowskiej Trasy Crossowej (przedłużenie ul. Zakopiańskiej, prowadzące do lasu) — proszę być tam przed godz. 10:00.

Rejestracja: każdy uczestnik musi się zarejestrować indywidualnie na oficjalnej stronie WOŚP (wirtualny bieg). Koszt pakietu z pamiątkowymi gadżetami (m.in. koszulka i medal) to 85 zł z darmową wysyłką na terenie Polski. WOŚP gwarantuje, że każdy pakiet zakupiony do końca 2025 roku zostanie wysłany do 18 stycznia 2026 r.. Zebrane środki w 100% trafią do fundacji Jurka Owsiaka.

Opis wydarzenia i praktyczne informacje

Organizator: RAV Serwis (sklep i serwis rowerowy) — Legionowo.

Krótko o planie: zgodnie z regulaminem WOŚP wszyscy uczestnicy w pomarańczowych koszulkach przejadą minimum ok. 5 km. Wydarzenie ma charakter wirtualny, ale potraktowane będzie jako spotkanie przyjaciół, a nie impreza masowa. Na trasie będą obecni wolontariusze z puszkami.

Co warto wiedzieć:

  • Tempo: umiarkowane, dostosowane do najwolniejszych uczestników, ale trasa prowadzi po nierównym terenie leśnym — nie jest to asfaltowa przejażdżka.
  • Sprzęt: preferowany rower górski lub gravelowy; kask obowiązkowy.
  • Bezpieczeństwo: osoby niepełnoletnie jedynie pod opieką dorosłych.
  • W przypadku dużej frekwencji planowane jest podzielenie uczestników na mniejsze grupy.
  • Po okazaniu numeru startowego (do dnia wydarzenia) sklep RAV Serwis oferuje 10% rabatu na dostępny asortyment odzieżowy.
  • Ubranie: dopasuj strój do warunków pogodowych — będzie leśna, czasem błotnista trasa. ‍

Dodatkowa informacja: jeśli zapiszesz się na Bieg Warszawski “Policz się z cukrzycą”, możesz bez problemu wziąć udział w tym rowerowaniu — oba wydarzenia nie kolidują (odbywają się dzień po dniu).

Dla kogo: dla osób, które chcą aktywnie wspierać WOŚP w luźnej, lokalnej atmosferze — dobre dla początkujących i średniozaawansowanych rowerzystów, którzy nie boją się leśnej nawierzchni.

Link do wydarzenia na Facebooku

Autor: info_wydarzenia