Koncert, potańcówka i kino pod chmurką. W Legionowie czeka intensywny weekend

FOT. UM Legionowo
Najpierw muzyczny start w parku, potem taneczny wieczór pod gołym niebem, a na końcu kino na świeżym powietrzu. W Legionowie od 3 do 5 lipca program układa się w trzy dni, które da się spędzić aktywnie, rodzinne i bez kupowania biletów na każdą atrakcję. W planie są też zajęcia sportowe, wykład historyczny i koncert muzyki klasycznej, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Najbardziej praktyczna wiadomość jest prosta – większość propozycji jest bezpłatna, a wydarzenia rozłożono tak, by można było wybrać jeden punkt albo zbudować z nich cały dzień.
- Piątek zacznie się od koncertu w Parku Zdrowia
- Sobota przyniesie sport, a wieczorem taniec pod gołym niebem
- Niedziela połączy historię, rodzinny piknik i finał w kinie plenerowym
Piątek zacznie się od koncertu w Parku Zdrowia
W piątek wieczorem jako pierwszy wybrzmi plenerowy koncert zespołu Brass Riders. Organizatorzy zaplanowali go na godzinę 19:00 w Parku Zdrowia, a wejście na wydarzenie nie wymaga biletu.
– godz. 19:00 – Park Zdrowia – koncert plenerowy zespołu Brass Riders
To propozycja na spokojne wejście w weekend, z muzyką na żywo i letnią atmosferą w roli głównej.
Sobota przyniesie sport, a wieczorem taniec pod gołym niebem
Sobota w Legionowie będzie najgęściej wypełniona ruchem. Od rana na Orliku przy ul. Parkowej 27 ruszą bezpłatne zajęcia „Podstawy i bezpieczeństwo” prowadzone przez klub Tajfun. Kilka godzin później sportowa energia przeniesie się na boisko na os. Kozłówka, gdzie trenerzy KS Legionovia Legionowo poprowadzą trening piłkarski.
– godz. 9:00–14:00 – Orlik, ul. Parkowa 27 – Ekipa Orlika, bezpłatne zajęcia „Podstawy i bezpieczeństwo” prowadzone przez klub Tajfun
– godz. 11:00–13:00 – boisko na os. Kozłówka – Sportowa Sobota z klubami, bezpłatny trening piłkarski KS Legionovia Legionowo
Wieczorem program zmienia tempo. O 19:00 w Parku Zdrowia wraca potańcówka, tym razem pod hasłem „Gorączka Sobotniej Nocy”. W zapowiedzi pojawiają się największe przeboje lat 70. i 80., więc to jedno z tych wydarzeń, które łączą kilka pokoleń bez długich przygotowań i bez kosztów wejścia.
– godz. 19:00 – Park Zdrowia – Potańcówka w Parku Zdrowia, „Gorączka Sobotniej Nocy”
Niedziela połączy historię, rodzinny piknik i finał w kinie plenerowym
Niedzielny program zaczyna się ponownie na Orliku. Od 9:00 do 14:00 klub Tajfun poprowadzi zajęcia „Sprawność i kontrola”, także w formule bezpłatnej. To dobry układ dla tych, którzy chcą ruszyć się przed południem, a później wybrać bardziej spokojne propozycje.
– godz. 9:00–14:00 – Orlik, ul. Parkowa 27 – Ekipa Orlika, zajęcia „Sprawność i kontrola” prowadzone przez klub Tajfun
O 15:00 w pawilonie wystawienniczym Muzeum Historycznego przy ul. Mickiewicza 23 odbędzie się wykład poświęcony Danucie Irenie Bieńkowskiej, zapomnianej mieszkance Legionowa. To propozycja dla osób, które chcą między weekendowymi atrakcjami znaleźć też czas na lokalną historię.
– godz. 15:00 – pawilon wystawienniczy Muzeum Historycznego, ul. Mickiewicza 23 – wykład „Wierzę, że cię odnajdę, Polsko mojego dzieciństwa…”
Równolegle, od 15:00 do 18:00, przy Szkole Podstawowej nr 8 i Filii Muzeum „Piaski” odbędzie się Latający Piknik Sąsiedzki – Misja: Bezpieczeństwo. W programie są strażacki tor przeszkód, pokazy pierwszej pomocy, miasteczko bezpieczeństwa, dmuchańce i konkursy, więc to jedna z najbardziej rodzinnych propozycji całego weekendu.
– godz. 15:00–18:00 – teren przy Szkole Podstawowej nr 8 i Filii Muzeum „Piaski” – Latające Pikniki Sąsiedzkie – Misja: Bezpieczeństwo
– strażacki tor przeszkód
– pokazy pierwszej pomocy
– miasteczko bezpieczeństwa
– dmuchańce
– konkursy i atrakcje dla rodzin
Wieczorem program robi się bardziej kameralny. O 19:00 w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przy ul. Piłsudskiego 47 zaplanowano koncert muzyki klasycznej z utworami Bacha, Haendla i Vivaldiego w wykonaniu Sylwii Kubiak-Dobrowolskiej i Michała Junga.
– godz. 19:00 – kościół Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, ul. Piłsudskiego 47 – Muzyka klasyczna przy kaplicy
Na koniec, o 21:00, przed Filią Muzeum na os. Piaski rozpocznie się kino plenerowe. W programie jest bezpłatny seans kultowego filmu „Pulp Fiction”, który domyka weekend w bardziej swobodnym rytmie.
– godz. 21:00 – teren przed Filią Muzeum na os. Piaski – kino plenerowe, bezpłatny seans filmu „Pulp Fiction”
Cały ten rozkład dnia pokazuje jedno – w Legionowie da się ułożyć weekend bez pośpiechu, za to z wyborem między sportem, muzyką, historią i wydarzeniami dla rodzin.
na podstawie: Urząd Miasta w Legionowie.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (UM Legionowo). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

MOK Norwida wychodzi pod chmurkę. Rodzinny piknik pełen atrakcji

Legionowo zagrało głośno - 40 lat zespołu SEXBOMBA za nami.

Pies bez wody i cienia przy drzewie. Policjanci szybko ustalili właściciela

Policjantka odwiedza kolonie w Legionowie. Dzieci uczą się reagować

Rodzice poznają sygnały zaburzeń odżywiania u nastolatków

Ślady ostrzału i salwa honorowa. Hołd bohaterom Bitwy Warszawskiej

Paczka po chusteczkach poleciała do lasu. Policjanci znaleźli mefedron

Ponad 30 gramów mefedronu ukryte w paczce po chusteczkach

Awaria systemu rejestrów państwowych w Legionowie blokuje część spraw

Jedna kolizja, kilku nietrzeźwych kierujących. Kontrole w powiecie legionowskim

Nerwowy ruch przy patrolu ujawnił narkotyki i amunicję w mieszkaniu

Nerwowy gest na widok patrolu zakończył się zarzutami. W mieszkaniu amunicja i narkotyki

Dorośli czytelnicy wkraczają do świata mangi. Spotkanie w Legionowie

Seniorzy z powiatu legionowskiego pojadą do teatru za darmo
Przydatne dane teleadresowe
- Apteki Łajski, gmina Wieliszew, powiat legionowski - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legionowie - kontakt, godziny, badania i rejestracja
- Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie - kontakt, godziny, karta biblioteczna i katalog online
- Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Legionowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Apteki Skrzeszew, gmina Wieliszew, powiat legionowski - adresy, telefony, godziny otwarcia
- KZB Legionowo - kontakt, godziny, e-BOK i zgłaszanie awarii
