Śpiew, medale i kiermasz - uczniowie PZSiPS i Fundacja Promień Słońca świętują

2 min czytania
Śpiew, medale i kiermasz - uczniowie PZSiPS i Fundacja Promień Słońca świętują

W Legionowie spotkały się głosy, rękodzieło i pamiątki dwóch dekad pracy. Sala ratusza wypełniła się kolędami, oklaskami i rozmowami o tym, jak sztuka pomaga w codzienności. Było uroczysto, miejscami wzruszająco i — jak na przedświąteczny kiermasz przystało — praktycznie.

  • W Legionowie - muzyczne kolędowanie z chórem PZSiPS i gośćmi
  • Fundacja “Promień Słońca” - dwadzieścia lat terapii przez sztukę i wyróżnienia

W Legionowie - muzyczne kolędowanie z chórem PZSiPS i gośćmi

W sali widowiskowej miejskiego ratusza scena należała do podopiecznych Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych. Wydarzenie odbyło się 17 grudnia i w programie znalazły się klasyczne pastorałki takie jak “Bóg się rodzi”, “Gdy śliczna Panna” oraz nastrojowe wykonanie “Jest taki dzień” z użyciem gestów systemu Makaton. Obok szkolnego chóru wystąpił także zespół Eva & Shandy, co dodało koncertowi różnorodności i barw.

Fundacja “Promień Słońca” - dwadzieścia lat terapii przez sztukę i wyróżnienia

Obchody połączono z jubileuszem Fundacji “Promień Słońca” - przez projekcję filmu pokazano najważniejsze momenty dwudziestoletniej działalności organizacji, która współpracuje z samorządami, placówkami edukacyjnymi, organizacjami pozarządowymi i rodzinami osób z niepełnosprawnościami. Podczas uroczystości wręczono medale “Pro Masovia” - otrzymały je Anna Czachorowska i Barbara Retmaniak. Ponadto Dama Orderu Uśmiechu Małgorzata Berwid wręczyła odznaki “Kulfon i Monika” Karolinie Chmielewskiej, Alexandrze Matejczyk-Wójcik oraz Andrzejowi Bochaczowi za działania na rzecz dzieci i osób z niepełnosprawnościami.

Na kiermaszu obok gotowych prezentów pojawiły się ozdoby i drobiazgi przygotowane przez uczniów PZSiPS, podopiecznych fundacji i ich rodziny — część rzeczy pochodziła też z darów od osób prywatnych oraz instytucji.

To wydarzenie było nie tylko świąteczną oprawą, lecz także możliwością wsparcia i poznania działalności organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Dla mieszkańców to okazja, by kupić oryginalny prezent i jednocześnie bezpośrednio wesprzeć twórczą pracę podopiecznych - oferta kiermaszu często obejmuje rzeczy niepowtarzalne, wykonane samodzielnie przez uczestników zajęć.

na podstawie: Powiat Legionowo.

Autor: krystian