Awaryjna przerwa w dostawie ciepła w Legionowie 11 września 2025 — co trzeba wiedzieć

Awaria w ciepłowni, noc bez centralnego ogrzewania w Legionowie — sprawdź, kiedy i jak się przygotować na przerwę w dostawie ciepła.
- Legionowo przygotuj się na przerwę w dostawie ciepła od PEC Legionowo
- Przygotuj mieszkanie i zaplanuj noc - praktyczne wskazówki dla mieszkańców Legionowa
Legionowo przygotuj się na przerwę w dostawie ciepła od PEC Legionowo
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „Legionowo” Sp. z o.o. informuje o planowanej przerwie w dostawie ciepła wynikającej z konieczności wykonania prac awaryjnych w ciepłowni. Przerwa dotyczy wszystkich odbiorców podłączonych do tego źródła ciepła.
Wstrzymanie dostaw zaplanowano na 11 września 2025 r. (czwartek), począwszy od godziny 0:00. Przewidywany czas trwania obejmuje całą noc — działania naprawcze potrwają do późnych godzin nocnych tego samego dnia.
Spółka zapowiada, że po zakończeniu prac nastąpi ponowne uruchomienie źródła ciepła oraz uzupełnienie sieci w godzinach nocnych 11 września 2025 r.
Przygotuj mieszkanie i zaplanuj noc - praktyczne wskazówki dla mieszkańców Legionowa
Jeżeli korzystasz z centralnego ogrzewania z sieci PEC Legionowo, rozważ przygotowanie alternatywnych źródeł ciepła i zapasów na noc. Zamknij zawory przy grzejnikach, aby ograniczyć straty ciepła, zabezpiecz żywność w lodówce i przygotuj ciepłe ubrania na wieczór.
Dla właścicieli budynków wielorodzinnych dobrym krokiem jest poinformowanie sąsiadów oraz zarządcy nieruchomości o planowanej przerwie, by uniknąć nieporozumień i wspólnie zadbać o zabezpieczenie instalacji wewnętrznych.
PEC Legionowo przeprasza za wynikające z awarii utrudnienia i prosi mieszkańców o wyrozumiałość w czasie prowadzenia niezbędnych napraw.
Na podst. Urząd Miasta Legionowo
Autor: krystian