Policja zatrzymała złodzieja roweru i sprzętu wędkarskiego
Policjanci z Serocka zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru i sprzętu wędkarskiego. Dzięki skutecznej pracy kryminalnych udało się odzyskać skradziony jednoślad. Teraz 46-letni mieszkaniec Warszawy stanie przed sądem i może go czekać kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Analiza monitoringu kluczem do sukcesu

Do kradzieży doszło 1 lipca br. w nocy, w garażu podziemnym jednego z bloków na terenie miasta. Sprawca skradł rower oraz sprzęt wędkarski o łącznej wartości 2700 złotych. Wykorzystał fakt, że przedmioty nie były odpowiednio zabezpieczone. Policjanci z miejscowego komisariatu natychmiast przystąpili do działania, analizując nagrania z monitoringu.

Wytypowanie i zatrzymanie podejrzanego

Na podstawie zebranych informacji oraz wizerunku sprawcy z monitoringu, funkcjonariusze wytypowali osobę mogącą mieć związek z kradzieżą. W czwartek, podczas działań na terenie Warszawy, kryminalni zatrzymali 46-letniego mężczyznę. Zatrzymany mieszkaniec stolicy usłyszał zarzut dotyczący kradzieży cudzej rzeczy, co zgodnie z kodeksem karnym może skutkować karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Odzyskanie skradzionego mienia

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanego, policjanci odzyskali skradziony rower, który złodziej zdążył już sprzedać na lokalnym bazarku. Niestety, sprzęt wędkarski nie został jeszcze odnaleziony. Mimo to, odzyskanie roweru wartego 1500 złotych jest dużym sukcesem.

Konsekwencje prawne dla zatrzymanego

Zatrzymany 46-latek z Warszawy teraz odpowie przed sądem za swoje czyny. Jak podaje kodeks karny, za kradzież mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mieszkańcy powinni pamiętać o odpowiednim zabezpieczaniu swojego mienia, aby nie paść ofiarą podobnych przestępstw.


KPP w Legionowie