Zepter KPR Legionowo w starciu z Industrią Kielce na własnym parkiecie
W sobotni wieczór, na parkiecie Legionowa, miejscowa drużyna Zepter KPR zmierzyła się z Industrią Kielce, aktualnymi mistrzami Polski. Mecz zakończył się zwycięstwem gości, ale emocje trwały do ostatnich sekund.
  1. Industria Kielce od początku narzuciła szybkie tempo, zdobywając szybką przewagę.
  2. Damian Pawelec przełamał niemoc legionowian, zdobywając pierwszą bramkę dla Zepter KPR.
  3. Alex Dujszebaev z Industrii Kielce został uznany MVP spotkania, dzięki swojej skuteczności w ataku.
  4. Mimo dużej przewagi Industrii Kielce, legionowianie walczyli do końca, a Sebastian Pieńkowski zaimponował skutecznymi obronami.

W starciu Davidów z Goliatami, które odbyło się w Legionowie, miejscowa drużyna podejmowała obrońców tytułu - Industrię Kielce. Mimo ambitnej walki i determinacji, Zepter KPR Legionowo musiało uznać wyższość rywali. Mecz rozpoczął się od szybkiej ofensywy gości, którzy już w pierwszych minutach pokazali, że przyjechali po zwycięstwo. Pierwsze bramki dla kielczan zdobyli Arciom Karalek oraz Kamil Ciok, szybko budując przewagę nad gospodarzami.

Wprawdzie początek spotkania nie zwiastował równorzędnej walki, to jednak po bramce Damiana Pawelca, legionowianie zaczęli stopniowo odrabiać straty. W 19. minucie meczu, dzięki bramce Filipa Fąfary, udało się doprowadzić do remisu 9:9. To był moment, w którym na parkiecie zaczęła się prawdziwa walka o każdą piłkę. Niestety dla gospodarzy, Industria Kielce ponownie wyszła na prowadzenie, kończąc pierwszą połowę wynikiem 15:11.

W drugiej połowie meczu obie drużyny prezentowały solidną obronę, jednak to goście byli bardziej skuteczni w ataku. Zawodnik, który wyróżnił się na tle innych, Alex Dujszebaev z Industrii Kielce, zdobył tytuł MVP spotkania. Jego rzuty były jak strzały precyzyjnie wymierzone w serce obrony przeciwnika, co przyczyniło się do budowania przewagi przez kielczan. Mimo to, legionowianie nie składali broni i walczyli do ostatniego gwizdka, co zasługuje na szczególne uznanie. Wyróżnił się również bramkarz Zepter KPR, Sebastian Pieńkowski, który w kluczowych momentach meczu potrafił obronić rzuty rywali, pokazując, że nie zamierza się łatwo poddać.

Zakończenie meczu przyniosło zwycięstwo Industrii Kielce z wynikiem 31:23. Mimo przegranej, Zepter KPR Legionowo pokazało ducha walki i determinację, które na pewno zostaną zapamiętane przez kibiców. To spotkanie było kolejnym dowodem na to, że w sporcie liczy się nie tylko wynik, ale również postawa i charakter na boisku.

Wg inf z: Urząd Miasta Legionowo