Powiat Legionowo: Objazd na linii 9 P
Czekają nas zmiany w komunikacji – miasto Legionowo przystępuje do modernizacji jednej z kluczowych arterii! Jak mieszkańcy poradzą sobie z miesięcznymi utrudnieniami na ulicy Kolejowej?
  • Legionowo rozpoczyna przebudowę ulicy Kolejowej – objazdy dla autobusów linii 9P już wyznaczone.
  • Autobusy będą kursować zmienioną trasą, ale bez pomijania przystanków.
  • Objazdy obejmują Aleję Legionów oraz ulicę Niklową i część Kolejowej.
  • Przewidywany czas trwania utrudnień to około miesiąc.

W najbliższym czasie mieszkańcy Legionowa muszą przygotować się na próbę cierpliwości i elastyczności w codziennym poruszaniu się po mieście. Przebudowa ulicy Kolejowej, która rozpoczyna się już w najbliższy poniedziałek, wprowadzi zmiany w funkcjonowaniu lokalnego transportu.

Niezbędne prace modernizacyjne wymuszą tymczasowe zamknięcie odcinka drogi od ulicy Morwowej aż po granice gminy. Mimo że połączenia linii 9P zostaną utrzymane, to jednak autobusy będą poruszać się zmodyfikowaną trasą. Warto zwrócić uwagę, że pomimo objazdów, rozkład jazdy pozostaje bez zmian, co powinno być pewnym ułatwieniem dla pasażerów.

Nowe trasy, które będą obowiązywać podczas trwania prac, prowadzą przez Aleję Legionów, ulicę Niklową oraz część Kolejowej, co gwarantuje dostęp do wszystkich dotychczasowych przystanków. Z kolei kierowcy podróżujący od strony Legionowa mają możliwość skorzystania z ulicy Złotej, co może okazać się alternatywnym rozwiązaniem dla usprawnienia ruchu w tej części miasta.

Mieszkańcy, którzy doceniają sprawność komunikacji miejskiej, z pewnością będą śledzić postępy prac z niecierpliwością. Optymistyczne jest to, że planowane utrudnienia potrwają jedynie około miesiąca, po czym ulica Kolejowa powróci do swojej pełnej funkcjonalności, oferując jeszcze lepszą jakość podróży.


Źródło: Powiat Legionowo