Na zdjęciu trzech pływaków ekstremalnych z Legionowa
Jak się okazuje zimowe warunki i mróz nie stanowią przeszkody dla niektórych, by wskoczyć do wody i zająć miejsce na podium. FOCUS Ice Swimming Bydgoszcz Festival to zawody zimowego pływania, w których regularnie startują nasi zawodnicy Winter Swimmers Legionowo.
Cofnij

W tegorocznej edycji tych zawodów 25 listopada wzięło udział trzech pływaków z Legionowa. Zmagali się z bardzo silnym i zmiennym nurtem rzeki Brda oraz różnymi warunkami atmosferycznymi. Temperatura powietrza oscylowała wówczas w granicach -1°C, a temperatura wody 5,7°C.

Nasi przedstawiciele mimo trudnych warunków spisali się świetnie. Andrzej Fajdasz na dystansie 250 m z czasem 0:04:33 wypływał 1 miejsce w kategorii wiekowej i 8 w klasyfikacji generalnej, a Piotr Mikołajczyk na dystansie 750 m z czasem 0:17:23 ukończył zawody na 3 miejscu w kategorii i 5 miejscu klasyfikacji generalnej. Ostatni z reprezentantów naszego klubu Piotr Rapacki płynął w dwóch konkurencjach: na 100 m uzyskał czas 0:02:14, co dało mu miejsce 4 w kategorii i 14 w klasyfikacji generalnej, a na dystansie 450 m z czasem 0:07:23 zajął 2 miejsce w kategorii i 6 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Czasy jakie uzyskali zawodnicy pokazują jak silny był nurt rzeki, który miejscami niósł ze sobą dużą ilość liści i gałęzi co skutecznie utrudniało zmagania, przez co wielu zawodników było zmuszonych do poddania walki. Gratulujemy!