O tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy zdecydował sąd wobec 24-latki. Kobieta została zatrzymana przez legionowskich policjantów, a następnie trafiła do prokuratury, gdzie usłyszała zarzut fizycznego znęcania się nad swoim 3-letnim synem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie dotarła informacja o możliwym znęcaniu się nad 3-letnim chłopczykiem. Dziecko trafiło do szpitala z urazem nogi. Tam lekarz zauważyła, że chłopczyk ma ślady, które mogą świadczyć o znęcaniu się. O sytuacji poinformowani zostali mundurowi.

Z ustaleń, jakie poczynili śledczy, a także na podstawie zgromadzonego oraz zabezpieczonego materiału dowodowego wynikało, że kobieta nad synem znęcała się od kilku miesięcy. 24-latka została zatrzymana, a następnie przewieziona do Prokuratury Rejonowej w Legionowie. Prokurator prowadzący śledztwo przedstawił kobiecie zarzut znęcania się nad osobą nieporadną z uwagi na jej wiek.

Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec mieszkanki powiatu legionowskiego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Dzięki reakcji lekarza oraz szybkiej interwencji Policji chłopiec jest już bezpieczny.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Legionowie.

kom. Justyna Stopińska/bś