Policja Legionowo: Nie powstrzymał go ani wypity alkohol, ani sądowy zakaz
Za jazdę pod wpływem alkoholu oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów odpowie 31-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Mężczyznę wczoraj w godzinach popołudniowych zatrzymali policjanci legionowskiej drogówki. Za popełnione przestępstwa kierowcy toyoty grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci legionowskiego wydziału ruchu drogowego na terenie gminy Wieliszew zatrzymali do kontroli kierującego toyotą, który przekroczył dozwoloną prędkość. Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od 31-latek woń alkoholu w związku z czym zdecydowali o przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholi w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało, że kierujący ma w swoim organizmie 0,7 promila alkoholu, a po sprawdzeniu jego danych w systemach policyjnych okazało się, że mieszkaniec powiatu nowodworskiego posiada czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do listopada br.
Wkrótce 31-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu sądowego.
Po raz kolejny, apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.
kom. Justyna Stopińska
Komenda Powiatowa Policji w Legionowie,
kpplegionowo.policja.waw.pl/ple/aktualnosci/121447,Nie-powstrzymal-go-ani-wypity-alkohol-ani-sadowy-zakaz.html
Ostatnie Artykuły

Komiks o Jabłonnie trafi do kolorowanki. Młodzi mają własny konkurs

Legionowo odkryje dziką zieleń. Startuje darmowy cykl dla rodzin

Warsztaty lalkowe w Legionowie - jeden dzień, by stworzyć własną postać

Legionowskie lato wypełnią spacery, kino plenerowe i rodzinne pikniki

W Legionowie pokażą plany przebudowy trzech ulic. Zaczynają się konsultacje

Koncert, potańcówka i kino pod chmurką. W Legionowie czeka intensywny weekend

49 km/h za dużo i brak uprawnień - kierowca Toyoty wpadł w Wierzbicy

Przedszkolaki z Legionowa dostały lekcję, która może uratować wakacje

Bullerbyn w wakacyjnej odsłonie - Poczytalnia szykuje dzieciom twórczą przygodę

Komiks, lis i dziki pomysł - Wędrujące Czytanie wraca do Legionowa

Chór z powiatu legionowskiego zaśpiewa w Łazienkach. To będzie wyjątkowy występ

Cztery przejścia w Legionowie zyskają nowe światło. Prace obejmą ruchliwe punkty

Rutynowa kontrola w Serocku skończyła się marihuaną u 20-latka

W Nieporęcie zgłaszano kradzież roweru - policja już miała sprawcę
Przydatne dane teleadresowe
- Muzeum Historyczne w Legionowie - bilety, godziny, wystawy stałe i dojazd
- Szpital w Legionowie - oddziały, kontakt i rejestracja
- Urząd Gminy Nieporęt - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia
- Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie - kontakt, godziny, karta biblioteczna i katalog online
- Parafia św. Jana Kantego w Legionowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Komenda Powiatowa Policji w Legionowie - kontakt, komisariaty, godziny przyjęć
