Przed sądem odpowie za swoje zachowanie 42 – letnia mieszkanka powiatu legionowskiego, która wczoraj wieczorem będąc w stanie nietrzeźwości doprowadził do zdarzenia drogowego. Na skutek tego zdarzenia do szpitala z obrażeniami trafiły dwie osoby.

Wczoraj przed godziną 22 do dyżurnego komendy wpłynęło zgłoszenie, z treści którego wynikało, że w Legionowie doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci drogówki, wykonując czynności na miejscu wstępnie ustalili, że 42 – latka kierująca toyotą najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu doprowadziła do zderzenia z poprzedzającą ją skodą, którą kierował 36-latek . Jak się okazało kobieta była nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jej organizmie. W skutek tego zdarzenia zarówno mężczyzna, jak i z kobieta ogólnymi obrażeniami trafili do szpitala.
Przypominamy!
Osoba nietrzeźwa za kierownicą to śmiertelnie niebezpieczeństwo! Taki stan zdecydowanie opóźnia czas reakcji, co ma ogromny wpływ na podejmowanie decyzji na drodze. Mając na uwadze to i wiele innych zdarzeń, często z tragicznym finałem, nie dajmy przyzwolenia na kierowanie na tzw. „podwójnym gazie”. Warto niezwłocznie zareagować, choćby dzwoniąc na numer alarmowy 112.
kom. Justyna Stopińska