Nowości opon letnich na sezon 2023?

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Dla kierowców pojazdów oznacza to konieczność zadbania o ogumienie w swoich samochodach. W przypadku braku posiadania opon całorocznych, konieczna będzie wymiana ogumienia zimowego na letnie gdy temperatura otoczenia będzie przekraczać 7 stopni Celsjusza.

Jazda na oponach zimowych w porze letniej ma bowiem negatywny wpływ na poziom spalania paliwa oraz właściwości jezdne na suchych i mokrych drogach. Dodatkowo taka jazda powoduje przedwczesne zużycie kompletu opon zimowych. Na szczęście na rynku można znaleźć wiele interesujących nowości obejmujących opony letnie na sezon 2023. Oto ich najciekawsze przykłady.

Toyo Proxes TR1

Są to stosunkowo niedrogie opony, które pomimo swojej przystępnej ceny wykorzystują wiele nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych sprawiających, że produkty te zalicza się do segmentu premium. Mieszanka gumowa opon Toyo Proxes TR1 to materiał Super Active Polymer, w którym wykorzystano dodatek krzemionki. Dodatkowo wewnątrz ogumienia wykorzystano stalowe opasanie.

Oznacza to dobre trzymanie się nawierzchni oraz zoptymalizowaną odporność na rozciąganie, zużycie i uszkodzenia nawet w wysokich temperaturach. Asymetryczny bieżnik sprawia, że opony te świetnie radzą sobie z dynamicznym pokonywaniem zakrętów, są stabilne oraz skutecznie odprowadzają wodę z powierzchni styku z podłożem, w czasie jazdy po mokrych drogach.

Michelin Pilot Sport 4

Jest to ogumienie przeznaczone głównie do pojazdów sportowych oraz aut klasy wyższej, które generują bardzo dobre osiągi oraz pozwalają na dynamiczną jazdę. Dzięki wykorzystaniu technologii Dynamic Response, pojazd wyposażony w takie opony skutecznie i sprawnie reaguje na ruchy kierownicą. Asymetryczny bieżnik tych opon gwarantuje stabilność i bezpieczeństwo jazdy po różnych nawierzchniach.

Układ klocków i nacięć sprawia, że opony dobrze trzymają się podłoża oraz odprowadzają wodę i błoto chroniąc przed aquaplaningiem podczas jazdy w deszczu i po kałużach. Solidna mieszanka gumowa zużywa się powoli i równomiernie sprawiając, że opony zachowują większość swoich parametrów przez praktycznie cały okres swojej żywotności.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 SUV

Posiadacze pojazdów sportowo-użytkowych, czyli popularnych SUV-ów, powinni zwrócić szczególną uwagę na ten model ogumienia. Specjalne wzmocnienie ogumienia poprawia jego nośność oraz umożliwia rozmieszczenie ciężaru i nacisku tak, aby zoptymalizować przyczepność na różnych suchych i mokrych nawierzchniach w porze letniej.

Specjalna mieszanka gumowa oraz innowacyjna rzeźba bieżnika to cechy, które przekładają się na wysoką trwałość, doskonałą przyczepność i krótką drogę hamowania w różnych warunkach.

Porządne ogumienie z różnych klas jakościowych

Oczywiście powyżej przedstawione są przykłady opon polecanych na sezon 2023. Na rynku dostępnych jest znacznie więcej modeli zaliczanych do jednej z trzech klas jakościowych. Kierowcy preferujący spokojną jazdę głównie na krótkich trasach miejskich, nie muszą inwestować w ogumienie premium albo klasy średniej. Wystarczą im w zupełności opony ekonomiczne albo nawet chińskie.

Osoby pokonujące dalsze trasy w bardziej dynamiczny sposób, powinny poważnie przemyśleć zakup opon klasy średniej. Wykorzystuje się w nich sprawdzone rozwiązania zapewniające komfort, ekonomię i bezpieczeństwo. Wysoka jakość w ich przypadku idzie w parze z atrakcyjną ceną.

Opcją najdroższą są opony premium wykorzystujące innowacyjne rozwiązania technologiczne. Są one stworzone z myślą o samochodach generujących wysokie osiągi i kierowcach preferujących bardziej agresywny styl jazdy.