III Sektor
Fundacja Edukacji Nowoczesnej posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji działań w obrębie III sektora. Już od ponad 10 lat realizuje z sukcesami projekty we współpracy z PFRON, MCPS, NBP, Miastem st. Warszawa oraz wieloma innymi instytucjami. Przy okazji projektu „Mazowieckie Centrum Wsparcia III Sektora” specjaliści współpracujący z naszą Fundacją podzielą się swoją wiedzą oraz doświadczeniem z innymi podmiotami i osobami fizycznymi, chcącymi się zaangażować społecznie oraz wolontariacko na rzecz swojej lokalnej społeczności. Beneficjenci będą mogli liczyć na pomoc osób odpowiedzialnych za tworzenie wniosków o dofinansowanie, rozliczanie projektów, fundraising, a także udzielanie wsparcia prawnego.
Cofnij

W ramach projektu zrealizowane zostaną trzy typy działań:

1. Szkolenia grupowe dla organizacji III sektora lub grup nieformalnych.
Szkolenia grupowe będą prowadzone przez eksperta wybranego przez organizację: prawnika, specjalistę ds. finansowych lub fundraisingu, czy osobę przygotowującą projekty. Mają one na celu także integrację przedstawicieli zgłaszających się podmiotów i nawiązywanie relacji.

2. Indywidualne szkolenia z trenerem.

Wiele osób, które planuje założenie lub rejestrację organizacji pozarządowej, nie wie, jak to zrobić. Wybrany specjalista nie tylko odpowie na pytania beneficjenta, ale także przeanalizuje jego sytuację, doradzi w niejasnych kwestiach oraz pomoże wypełnić wnioski itp.

3. Zajęcia grupowe w szkołach średnich.

Na lekcjach WOS-u młodzież uczy się teorii na temat społeczeństwa obywatelskiego. W związku z tym, chcemy im pokazać, jak wygląda ono w praktyce. Dzięki zajęciom grupowym młode osoby będą mogły skonfrontować swoją wiedzę z praktykami oraz dowiedzą się, jak działają fundacje oraz stowarzyszenia. Zajęcia są przewidziane dla młodzieży ze szkół średnich z powiatów: Wołomińskiego, Pruszkowskiego oraz m. st. Warszawy

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 888-263-146
Okres realizacji projektu: od 1 kwietnia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.
Projekt „Mazowieckie Centrum Wsparcia III Sektora” jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.