Wizyta policjanta i strażnika miejskiego dla uczniów w Woli Kiełpińskiej była dużym przeżyciem. To niecodzienne spotkanie było okazją do porozmawiania o ich bezpieczeństwie. Dzieci dowiedziały się również na czym polega praca policjanta i strażnika miejskiego. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali gadżety ufundowane przez serocki samorząd.

Dzielnicowy z Serocka aspirat Marcin Matusiak oraz Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Serocku Dariusz Urbaniak odwiedzili uczniów klasy pierwszej i drugiej Szkoły Podstawowej w Woli Kiełpińskiej. Dzieci były zachwycone wizytą mundurowych.
Głównym celem spotkania było omówienie szeroko pojętej problematyki bezpieczeństwa dzieci. Mundurowi mówili, jak bezpiecznie zachować się na drodze, w domu, ale również w przypadku spotkania groźnego psa, czy osoby obcej.  Uczniowie w praktyce pod okiem mundurowych, przypomnieli sobie również prawidłowe zachowania na przejściu dla pieszych oraz poza nim.


Ta niecodzienna wizyta była okazją do tego, aby porozmawiać z prowadzącymi spotkanie na temat ich trudnej służby. Dzieci pytały o wszystko, często też opowiadały swoje ciekawe historie. Jak zawsze dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyło się wyposażenie do służby, z jakiego na co dzień korzystają policjanci.


Nagrodą za aktywny udział w pogadance oraz uważne słuchanie były odblaskowe gadżety i kamizelki ufundowane przez lokalny samorząd.


kom. Justyna Stopińska/bś