Sołeckie rozgrywki

3 września w Woli Kiełpińskiej, po dwuletniej przerwie, odbył się XI Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw. Wydarzeniu, organizowanemu przez Lokalną Grupę Działania Zalew Zegrzyński, od lat patronuje Powiat Legionowski.

W tym roku Festiwal połączony został ze Świętem Darów Ziemi. Wydarzenie tradycyjnie rozpoczęło się od mszy świętej, po której barwny korowód z darami ruszył pod scenę. Po oficjalnym wstępie przystąpiono do festiwalowych zmagań. Siedem sołectw z gmin należących do LGDZZ rywalizowało w trzech kategoriach: Smaki, kuchnia regionalna, Prezentacja stoiska oraz Zawody Sprawnościowe.

Puchar Festiwalu wywalczyło sołectwo Nowe Wypychy (gmina Somianka), które również zdobyło pierwsze miejsce w zawodach sportowych. Nagrodę w tej kategorii ufundował starosta legionowski. Kapitula konkursowa najwyżej oceniła przysmaki serwowane przez Sołectwo Mokre (gmina Radzymin), przyznając mu pierwsze miejsce. Natomiast stoisko Sołectwa Rajszew (gmina Jabłonna) zwyciężyło w kategorii Prezentacja stoiska. W głosowaniu publiczności wygrało Sołectwo Kałuszyn (gmina Wieliszew). Doskonała pogoda, pięknie przygotowane stoiska i sportowa rywalizacja zapewniły wszystkim uczestnikom doskonałą zabawę. Wydarzenie zakończył występ Łukasza Zagrobelnego oraz zabawa taneczna. Kolejny Festiwal Sołectw już za rok.