Na zdjęciu mężczyzna/fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo

Nowym trenerem pierwszego zespołu IŁ Capital Legionovii Legionowo został Paweł Kowal, jeden z współtwórców siły akademii LTS Legionovia.

Cofnij

Nowy szkoleniowiec pierwszej ekipy od 2016 roku pracował w Akademii LTS Legionovia. W 2018 roku jego podopieczne wywalczyły złoty medal Mistrzostw Polski Młodziczek, zaś w 2019 sięgnął po najcenniejszy krążek Mistrzostw Polski Juniorek. To pod jego okiem juniorskie laury zdobywały między innymi Aleksandra Gryka, Zuzanna Górecka, Paulina Zaborowska i Julia Orzoł.

Bardzo się cieszę, że robię kolejny krok naprzód właśnie tutaj: w miejscu, w którym rozpoczynałem swoją pracę w żeńskiej siatkówce – mówi trener Paweł Kowal – Legionowo i jego społeczność są mi bardzo bliskie. Znam i lubię wszystkich w klubie, naszych Kibiców. Dam z siebie wszystko, by nie zawieść oczekiwań.

W ostatnim sezonie trener Kowal prowadził zespół rezerw naszej ekipy, z którym wywalczył imponujące wyniki: awansował do turnieju finałowego zmagań II ligi seniorek, w którym zajął trzecie miejsce, a w TAURON Pucharze Polski wyeliminował pierwszoligowców z Aleksandrowa Łódzkiego i Stężycy, odpadając dopiero w konfrontacji z tauronligową ekipą UNI Opole.

Paweł Kowal to trener, który od sześciu lat pracował z naszą młodzieżą, równocześnie nabywając cenne doświadczenie i podpatrując pracę szkoleniowców pierwszego zespołu – powiedział prezes Konrad Ciejka – Swoją pracą, stałym rozwojem i świetnymi wynikami prowadzonych przez niego drużyn udowodnił, że zasłużył na szansę poprowadzenia pierwszego zespołu. Ma pełne zaufanie Zarządu i może liczyć na nasze pełne wsparcie.

W karierze zawodniczej trener Kowal występował na pozycji libero. Jest wychowankiem MOS-u Wola Warszawa. Przez cztery lata był członkiem sztabu szkoleniowego młodzieżowych reprezentacji Polski, tzw. „złotego pokolenia”, które zdobyło Mistrzostwo Europy U18, Mistrzostwo Świata U19, Mistrzostwo Europy U20 i Mistrzostwo Świata U21. Jego podopiecznymi byli między innymi Bartosz Kwolek, Jakub Kochanowski, Jan Fornal czy Norbert Huber.

źródło: IŁ Capital Legionovia Legionowo