Spódnice ołówkowe - jak wystylizować?

Spódnice ołówkowe to trend, który zyskuje na popularności od kilku sezonów. Choć popularność tego modelu spódnicy stale wzrasta, wiele kobiet nie sięga po niego z obawy o trudności z wystylizowaniem. Spódnica ołówkowa, w porównaniu, chociażby do spódnicy mini wymaga nieco więcej uwagi. Z czym w takim razie zestawić ten model spódnicy, by wyglądać dobrze? Na jakie okazje sprawdzi się on najlepiej?

Dla kogo spódnica ołówkowa?

Odpowiednio wystylizowana spódnica ołówkowa będzie pasować tak naprawdę do każdego typu sylwetki, choć panie z figurą typu klepsydra będą miały z jej noszeniem najmniejsze problemy. W innych przypadkach możemy jednak dowolnie zmieniać proporcje naszego ciała, sięgając po buty na wysokim obcasie czy po marynarkę taliowaną, która dodaje objętości naszym biodrom.

Typy sylwetek w najmniejszym stopniu nas nie ograniczają, jeśli chodzi o wybór spódnicy ołówkowej. Jak to wygląda w przypadku miejsc, do których możemy wybrać się ubrane w ten model spódnicy?

Spódnica ołówkowa za kolana - na jakiej sylwetce sprawdzi się najlepiej?

Wiesz już, że to właśnie sylwetka w typie gruszki będzie doskonale prezentować się w spódnicy ołówkowej. Ten model ma to do siebie, że maksymalnie opina nasze biodra i pupę. Jeśli nie są one szerokie i kształtne, możemy przez przypadek podkreślić dysproporcje naszego ciała. Nie oznacza to jednak, że wyłącznie panie o typie sylwetki gruszka, mogą pozwolić sobie na założenie spódnicy ołówkowej. Tak naprawdę każda z nas może wyglądać w niej świetnie. Wystarczy tylko sięgać po inne elementy garderoby w takim kroju, by wyrównywały drobne dysproporcje podkreślone przez przylegający do całą materiał spódnicy.

Spódnica ołówkowa - rozwiązanie wyłącznie do biura?

Spódnica ołówkowa przywodzi na myśl idealny strój biurowy. To właśnie w tej roli sprawdzi się najlepiej. Jednak równie dobrze możemy sięgać po nią w innych okolicznościach - nawet gdy wybieramy się na spacer. Efektowność spódnicy ołówkowej docenisz w szczególności w jesienne dni, gdy połączysz ją z botkami i długim, ciepłym płaszczem.

Spódnica ołówkowa wygląda zjawiskowo w połączeniu z koszulą, która jest w nią wpuszczona. Dzięki takiemu zabiegowi możemy sprawić, że nasz nogi będą wyglądały na znacznie dłuższe. Kobiety z figurą w typie jabłka mogą śmiało wykorzystać ten patent i przekonać się, że spódnica ołówkowa jest rozwiązaniem odpowiednim także dla nich. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, w jaki sposób wystylizujemy ten model spódnicy. Nawet idealne kształty na nic się zdadzą, jeśli zrobimy to w nieodpowiedni sposób.