Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legionowo

W obecnych czasach możliwość korzystania z edukacji w szkole wspólnie z rówieśnikami jest niemal przywilejem. Najmłodsi uczniowie zdecydowanie wolą taką formę przekazywania im wiedzy. Tym bardziej spotkania z policjantami są dla nich cennym doświadczeniem. O tym, jak postępować, aby dni mijały bezpiecznie w domu i w przedszkolu, na drodze opowiadała dzieciom z Przedszkola Miejskiego im. Króla Maciusia w Legionowie mł. asp. Agata Halicka. Policjantka opowiadała także, na czym polega jej praca i kim tak naprawdę jest policjant.

Podczas spotkania w Przedszkolu Miejskim  Króla Maciusia w Legionowie policjantka przedstawiła kilkulatkom sytuacje, jakie mogą ich spotkać na drodze, ale także w pobliżu miejsc, w którym dzieci mieszkają. Najmłodsi słuchacze dowiedzieli się, jak ważne jest noszenie na zewnętrznej odzieży elementów odblaskowych. Odblaski powodują, że pieszy zauważany jest przez kierowcę samochodu kilka sekund wcześniej, co daje mu dużo czasu na wykonanie odpowiedniego manewru i bezpieczne ominięcie pieszego. Odblaski są szczególnie potrzebne w okresie jesienno-zimowym, który niebawem się zacznie.

Dzieci dowiedziały się, że zawód policjantki polega przede wszystkim na dbaniu o bezpieczeństwo wszystkich ludzi, pomaganiu im w różnych trudnych sytuacjach. Kiedy komuś skradzione zostaną jego rzeczy, ulegnie wypadkowi drogowemu albo ma stłuczkę na drodze, gdy ktoś używa przemocy wobec drugiej osoby lub źle ją traktuje, kiedy ktoś się zgubi oraz w wielu innych sytuacjach na ratunek zawsze przybywają policjanci. Funkcjonariuszka podkreśliła, że to bardzo ciekawa, pasjonująca i odpowiedzialna praca, która przynosi wiele satysfakcji. Dużą atrakcją wśród dzieci cieszyła się możliwość obejrzenia z bliska policyjnego radiowozu. Na koniec spotkania, każdy przedszkoak otrzymał odblask.

mł. asp. Agata Halicka/RK

  • Policjantka z przedszkolakami
  • Policjantka z przedszkolakami
  • Policjantka z przedszkolakami