Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legionowo

Na jak długo można wynająć kontener na gruz

Remont łazienki czy kuchni, skuwanie kafelek czy wyburzanie ścianek wiąże się z powstawaniem gruzu poremontowego. Właściwe składowanie i przewożenie gruzu jest kluczowe dla ochrony okolicznego ekosystemu i uniknięcia kary. Porzucanie gruzu w miejscu do tego nieprzeznaczonym, może wiązać się z nałożeniem kary finansowej. Gruzu nie wolno również wrzucać do pojemników na odpady zmieszane ani pozostawiać pod blokiem, gdyż nie zostaną wywiezione przez śmieciarkę, która nie jest do tego przystosowana. Jak więc pozbyć się gruzu po remoncie?

Wynajem kontenera na gruz

Wynajem kontenera na gruz od profesjonalnej firmy jest rozwiązaniem najprostszym dla wykonawcy. Firma podstawi odpowiedni pojemnik w wyznaczonym miejscu i czasie, i odbierze go w umówionym terminie. Zazwyczaj firmy zajmujące się wywozem gruzu umożliwiają podstawienie kontenera na gruz na 2 do 7 dni. Dzięki temu można na spokojnie usunąć zalegający gruz z mieszkania, domku, czy posesji. Warto pamiętać, że kontenery na gruz występują w różnych rozmiarach, dlatego dobrze jest orientacyjnie określić potrzebną pojemność pojemnika, aby bez problemu zmieścić w nim cały gruz. Jeśli odpadów jest bardzo dużo, a prace są długotrwałe, warto rozważyć wynajem dwóch średniej wielkości kontenerów, które zostaną podstawione pod blok w dwóch terminach. Dzięki temu będzie możliwe usuwanie śmieci budowlanych na bieżąco.

Co firma zrobi z gruzem? Zapewni jego ponowne wykorzystanie w innych inwestycjach budowlanych lub wywiezie go do odpowiedniego punktu. Do tego punktu powinny trafić odpady budowlane, niezależnie, czy wywozimy gruz samodzielnie, czy robi to za nas firma oferująca wywóz gruzu Legionowo posiada wyznaczone do tego celu miejsce, czyli punkt selektywnej zbiórki odpadów. Adres takiego punktu w Legionowie można uzyskać, wchodząc na stronę internetową Urzędu Miasta.

Ponowne wykorzystanie gruzu poremontowego

Gruz, tak jak wiele innych rzeczy pozornie niepotrzebnych nadaje się do ponownego wykorzystania. Doskonałym pomysłem jest utwardzenie podłoża przy pomocy gruzu pod niewielką zabudowę np. altankę ogrodową czy taras. Gruz może posłużyć również do wybudowania grilla czy stworzenia niepowtarzalnej ścieżki ogrodowej. Kolejnym pomysłem jest wykorzystanie gruzu poremontowego do stworzenia ogrodu skalnego lub drenażu podmokłej gleby. Warto jednak pamiętać, że do tego typu pracy nie potrzeba wiele gruzu, więc przy jego dużych ilościach i tak najlepiej będzie zamówić kontener