Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legionowo

Policjanci, patrolując legionowskiej ulice zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem, który był poszukiwany przez sąd. Dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Podczas przeszukania przy mężczyźnie oraz w jego miejscu zamieszkania funkcjonariusze ujawnili środki odurzające oraz dokumenty, którymi nie miał prawa się posługiwać.

Podczas nocnego patrolu legionowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej audi. Kierowca podczas prowadzonej interwencji zachowywał się bardzo nerwowo. Kiedy mundurowi sprawdzili 35-latka w policyjnej bazie, okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami i jest poszukiwany na postawie nakazu doprowadzenia wydanego przez sąd. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca powiatu legionowskiego i przewieźli do komendy. Tam, w trakcie przeszukania, ujawnili przy nim trzy porcje narkotyków. Tester narkotykowy wskazał na mefedron i amfetaminę.

35-latek trafił do policyjnej celi, a sprawą dalej zajęli się kryminalni, którzy dokonali przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzn, ujawniając kolejne porcje środków odurzających oraz dokumenty, m. in. dowody osobiste, prawa jazdy i legitymacje studenckie, którymi zatrzymany nie miał prawa się posługiwać.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu posiadania środków odurzających o łącznej wadze 8 gramów oraz przywłaszczenia i ukrywania dokumentów, którymi nie miał prawa wyłącznie rozporządzać. Za te przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Po zakończeniu czynności w komendzie, mężczyzna zgodnie z nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy w Hrubieszowie, w policyjnym konwoju został przewieziony do aresztu śledczego. Tam obędzie karę pozbawienia wolności 1 roku za groźby karalne.

Za kierowanie pojazdem bez uprawnień na mężczyznę nałożono mandat.

podkom. Justyna Stopińska