Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legionowo

Postać Charlesa Spencera Chaplina, aktora i reżysera.
Zapraszamy młodzież do udziału w konkursie plastycznym na plakat "Teraz Chaplin". Termin składania prac do MOK Legionowo upływa 15 marca 2021.
Cofnij

Konkurs plastyczny na plakat "Teraz Chaplin"
Postać Charlesa Spencera Chaplina, aktora i reżysera, wydaje się być powszechnie znana, od niemal stu lat obecna jest w historii i praktyce kina. Dzięki charakterystycznym cechom łatwo odróżnić Chaplina od innych ikon popkultury. Kto to jest Chaplin wie każdy - i każdy wie, jak Chaplin wygląda.

W Legionowie Chaplin najbardziej znany jest z tego, że patronuje od ponad trzydziestu lat Miejskiemu Ośrodkowi Kultury. Bez swojej wiedzy i zgody wszedł więc w krąg naszych współczesnych działań, w naszą kulturalną aktywność, do naszej codziennej praktyki. Z jednej strony mamy więc wszechświatową ikonę kina, z drugiej - patrona lokalnej instytucji kultury w niewielkim mieście.

Czy tych dwóch Chaplinów można zmieścić w jakiś sposób na jednym plakacie, w jednym, sugestywnym plastycznym przedstawieniu? Czy można światowego formatu gwiazdę popkultury oswoić na tyle, aby pokornie i skutecznie patronowała legionowskiemu MOK-owi? Czy możemy tu, w naszej małej przecież lokalnej wspólnocie, bez kompleksów mierzyć się z wielkością mistrza ekranu?

Proponujemy udział w konkursie na plakat "Teraz Chaplin" po to właśnie, aby na te pytania odpowiedzieć.


Organizator Kunkursu:
Miejski Ośrodek Kultury im. Ch. S. Chaplina, 05-120 Legionowo, ul. Norwida 10, tel.: 22 774 44 74, 22 784 44 99, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Warunki uczestnictwa w konkursie

 • Konkurs adresowany jest do młodzieży w wieku 13-18 lat, z podziałem na dwie grupy wiekowe: młodsza (13-15 lat) i starsza (16-18 lat).
 • Do konkursu każdy z uczestników może złożyć jedną pracę, nie zgłaszaną wcześniej do innych konkursów.

Wymagania formalne

 • Tematyka plakatu musi dotyczyć postaci CH. S. Chaplina.
 • Praca może być wykonana w dowolnej technice plastycznej, płaskiej (rysunek, malarstwo, grafika) - dopuszcza się pracę wykonaną za pomocą programu graficznego.
 • Praca powinna mieć format minimum A3 (42 cm x 29,7 cm), maksimum B1 (100 cm x 70 cm).
 • Projekt opracowany w programie graficznym powinien być wydrukowany jako plakat w formacie A3 na dowolnym papierze. Koszt druku pokrywa autor projektu.
 • Prace powinny być opisane: imię, nazwisko, wiek i nr telefonu lub e-mail Autora oraz zawierać wypełniony formularz zgody opiekuna na przetwarzanie danych osobowych.
 • Prace należy dostarczyć do MOK Legionowo, ul. Norwida 10, najpóźniej do 15 marca 2021 r.

Ocena i nagrody

 • Plakaty zostaną ocenione przez jury powołane przez dyrektora MOK.
 • W każdej z dwóch kategorii wiekowych zostaną przyznane trzy nagrody rzeczowe.
 • Publiczne rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród oraz wernisaż wystawy pokonkursowej odbędą się 16 kwietnia 2021, podczas Dni MOK, w dniu urodzin Ch. S. Chaplina.
 • Wystawa pokonkursowa będzie eksponowana w Galerii Sztuki Ratusz w Legionowie od 16 do 30 kwietnia 2021.

źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie