Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legionowo

Jak poradzić sobie z gruzem po remoncie?

Generalny remont z pewnością spowoduje, że po jego zakończeniu będzie trzeba pozbyć się dużej ilości odpadów w postaci gruzu i innych śmieci. Tego typu odpady nie można wyrzucać do zwykłych koszów do których segregujemy codziennie śmieci. Odpady poremontowane muszą być odpowiednio zutylizowane, zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce. Zamawiając więc wywóz gruzu Legionowo w renomowanej firmie mamy pewność, że odpady trafią do właściwej utylizacji.

Wywóz gruzu na PSZOK

W każdej gminie funkcjonuje tak zwany PSZOK, czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. To najprostsza metoda, aby pozbyć się zbędnych odpadów i do tego całkowicie darmowa. Wadą tego rozwiązania jest natomiast to, że należy je dostarczyć do wybranego miejsca własnym transportem. Jak łatwo się domyślić – tego typu rozwiązanie może sprawdzić się w przypadku mniejszych ilości odpadów lub posiadania odpowiednio pojemnego pojazdu umożliwiającego przewóz ciężkiego gruzu.

Wynajem kontenera

Inną opcją jest wynajem kontenera. Tego typu usługa działa w prosty i przejrzysty sposób. Klient zamawia kontener na wybrany przez niego adres i na określony termin. Ma więc na swojej posesji przez wymagany czas dostępny kontener do którego może składować konkretny rodzaj odpadów, na przykład gruz lub odpady wielkogabarytowe. Po czasie wynajmu na miejsce przyjeżdża pojazd, który odbiera załadowany kontener wraz z odpadami znajdującymi się w kontenerze – są one następnie przeznaczane do utylizacji zgodnie z obowiązującym prawem. To rozwiązanie jest wygodne przede wszystkim z jednego względu – w trakcie remontu można regularnie zapełniać kontener, aby na koniec prac oddać go zapełnionego firmie utylizującej odpady.

Oni przyjmą też gruz

Niekiedy można znaleźć oferty osób lub firm, które bez dodatkowych kosztów są w stanie przyjąć niepotrzebny gruz. Należy mieć jednak na względzie to, że tego typu oferta wymaga własnego transportu. Taka osoba lub firma chętnie przyjmie gruz za darmo i wykorzysta na przykład do wyrównania podjazdu lub pod budowę.

Jak wykorzystać gruz?

Gruz można wykorzystać na przykład do utwardzenia ścieżki w ogrodzie lub jako nawierzchnia przed finalnym położeniem tarasu. Wiele osób dysponując ogrodem jest w stanie zaprojektować ciekawie wyglądające skarpy na których można zasadzić rośliny, w tym głównie kwiaty. Gruz może ładnie i estetycznie prezentować się na przykład w połączeniu z oczkiem wodnym lub przy budowie kaskad, gdzie płynie woda. Możliwości jest całkiem sporo, a ogranicza je tylko wyobraźnia projektanta ogrodów.