Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legionowo

Seroccy policjanci zatrzymali sprawców rozboju. Mężczyźni napadli na 74-letnią kobietę w jej własnym mieszkaniu. Napastnicy zabrali pokrzywdzonej pierścionek, zegarek i 25 złotych. Na wniosek śledczych oraz prokuratora sąd zastosował wobec obu podejrzanych areszt tymczasowy na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu na terenie Serocka. Policjanci otrzymali zgłoszenie o napaści na straszą kobietę. Jak ustalili mundurowi dwóch mężczyzn wtargnęło do mieszkania pokrzywdzonej przez otwarte okno, przewrócili 74-latkę na podłogę i uderzali pięściami po głowie. Następnie z ręki kobieta zabrali złoty pierścionek oraz srebrny zegarek. Wychodząc z mieszkania zabrali również pieniądze w kwocie 25 złotych, które leżały na kuchennym stole.

Stróże prawa natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. W zaledwie dobę od zdarzenie policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 44 i 35 lat. Mieszkańcy gminy Serock trafili do policyjnego aresztu.

Zgromadzony przez dochodzeniowców materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na wystąpienie do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się do wniosku i obaj mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędza w areszcie.

Czyn, którego się dopuścili się mężczyźni zagrożony jest karą nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Stopińska