UM Legionowo: Bezpieczna droga do szkoły
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2020/2021 uczniowie wracają do szkół. Po długiej przerwie, w pobliżu placówek oświatowo-wychowawczych należy spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu kołowego i pieszego.
Policjanci ruchu drogowego już od kilku tygodni przygotowują się do powrotu dzieci i młodzieży do szkół. W ostatnich tygodniach wakacji funkcjonariusze sprawdzali stan oznakowania dróg i urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości kierowali pisma do zarządców dróg z wnioskiem o usunięcie nieprawidłowości lub o uzupełnienie oznakowania.
W pierwszych dniach nauki policyjne patrole, pełniące służbę w rejonach szkół, będą zwracać uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego, zarówno kierujących, jak i pieszych. Będą przypominać kierującym pojazdami o zachowaniu szczególnej ostrożności przed przejściem dla pieszych oraz w obserwowaniu drogi i jej otoczenia. Mundurowi zwrócą też uwagę czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia, a także na sposób przewożenia dzieci.
Rodzicu, opiekunie:
dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład,
zadbaj o to, by dziecko na drodze było widoczne dla kierujących pojazdami,
ucz i przypominaj zasady prawidłowego poruszania się po drodze.
w samochodzie przewoź dziecko zgodnie z przepisami,
wysadzaj dziecko z samochodu od strony chodnika lub pobocza,
zachowaj ostrożność w pobliżu szkół i placówek oświatowych, a szczególnie przed przejściem dla pieszych.
pokaż dzieciom bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego,
ucz dzieci świadomego i odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym.
/Biuro Ruchu Drogowego KGP/
Urząd Miasta Legionowo,
legionowo.pl/pl/a/bezpieczna-droga-do-szkoly04-09
Ostatnie Artykuły

Nowa rada muzeum w Legionowie zaczęła od wyboru władz i śmiałych planów

Terapeuci otwierają drzwi do pracy z dziećmi i pokazują swoje narzędzia

Legionowo szykuje sobotę pełną porządków i zielonych atrakcji

Legionowo stawia na parki pełne życia, a pieniądze już są na stole

Legionowskie cheerleaderki wróciły z Ostrowca z całym zestawem medali

Legionowo wróci do Katynia przy pomniku, który przypomina o 46 nazwiskach

Niebieskie Igrzyska w Legionowie pokazały, że każdy może wygrać

Mercedes pędził o ponad 50 km/h za szybko - kierowca był pijany

W Legionowie znów zabrzmi Wiosenne Czarowanie i potrwa przez trzy dni

Haydn w legionowskim ratuszu zamienił Wielki Piątek w wieczór ciszy

Legionowskie cheerleaderki wróciły z mistrzostw z medalami i kolejnym wyróżnieniem

Nadnercza działają po cichu, aż nagle zaczyna się walka o czas
![[PIŁKA RĘCZNA] Industria Kielce – Zepter KPR Legionowo 38:28 w ORLEN Superlidze – gospodarze umocnili się na 2. miejscu](/images/mecz/thumbnails/industria-kielce-zepter-kpr-legionowo-04042026-3828.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Industria Kielce – Zepter KPR Legionowo 38:28 w ORLEN Superlidze – gospodarze umocnili się na 2. miejscu

