Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legionowo

Nietrudno zgodzić się ze stwierdzeniem, że praktycznie każdy przedsiębiorca powinien posiadać dostęp do źródła rzetelnych i aktualnych informacji i wiadomości z zakresu zmian prawnych, ustawowych i gospodarczych. Tylko skąd czerpać taką wiedzę? Dobrym przykładem jest serwis internetowy znajdujący się pod adresem http://wiosnaprzedsiebiorcow.pl na którym znajdziemy wszelką potrzebną wiedzę z wielu, kompleksowych dziedzin życia istotnych dla prawidłowego funkcjonowania firmy.

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy – nie każdy ma czas i możliwości śledzić na bieżąco wszelkie pojawiające się informacje z wielu różnych działów tematycznych. Najczęściej więc na początku nowego roku warto przejrzeć nowości, które wprowadza rząd w formie ustaw oraz zmian prawnych, które będą miały znaczący wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstw. Poniżej kilka ważnych zmian, a pozostałe można znaleźć na portalu Wiosna Przedsiębiorców.

Wzrost płacy minimalnej to prawdopodobnie jedna z najczęściej wspominanych zmian na nowy rok zarówno z punktu widzenia przedsiębiorcy, jak i pracownika. W roku 2019 płaca minimalna wynosiła 2250 złotych brutto, obecnie jest to 2600 złotych brutto. Trzeba też wiedzieć, że jest to najwyższa podwyżka płacy minimalnej jaka miała miejsce w całej historii III Rzeczypospolitej Polskiej. Z tego też powodu budzi ona wielkie zainteresowanie.

Kolejną istotną kwestią o której sporo się mówi to sprawy związane z ubezpieczeniami społecznymi. Nowy program rządowy Mały ZUS Plus stanowi rozszerzenie już działającego programu Mały ZUS. Jeśli dany przedsiębiorca w roku 2019 nie przekroczył kwoty przychodu w wielkości 120 tysięcy złotych to będzie miał możliwość skorzystania z programu Mały ZUS Plus. Składki ZUS w tym programie mają być liczone od wysokości dochodu, proporcjonalnie. Można dzięki temu zaoszczędzić nawet kilkaset złotych miesięcznie. Nic więc dziwnego, że wielu małych przedsiębiorców bardzo liczy na to, że ta zmiana będzie dla nich motorem do lepszego radzenia sobie na rynku.

Portal informacyjny dla każdego przedsiębiorcy