UM Legionowo: Gramy w Polsce i na całym świecie ...
28. Finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia 2020 r., a jego celem będzie zbiórka dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.
27 Finałów WOŚP miało ogromy wpływ na to, jak doskonale wyposażona jest polska medycyna dziecięca mówi Lidia Owsiak, Członek Zarządu i dyrektor ds. medycznych WOŚP
Wiemy jednak, że tak jak cały system opieki zdrowotnej w Polsce, również oddziały dziecięce borykają się dziś z ogromnymi problemami w codziennym funkcjonowaniu. Na niewiele z tych bolączek mamy jako organizacja pozarządowa wpływ. Nie zapewnimy środków na pensje dla lekarzy, nie zorganizujemy ich szkoleń, nie sprawimy, że warunki pracy w Polsce staną się konkurencyjne wobec innych krajów Unii Europejskiej.
Możemy jednak pomóc w tym, w czym jesteśmy najlepsi. Medycyna na świecie, dzięki postępowi w nauce i stosowaniu nowoczesnych, wręcz kosmicznych technologii, rozwija się nieprawdopodobnie szybko.
Widać to zwłaszcza na salach operacyjnych, gdzie lekarze trzymający w rękach najnowsze zdobycze techniki, dokonują rzeczy nieprawdopodobnych. Jako Orkiestra możemy pomóc polskim szpitalom w zdobywaniu tych najlepszych, najnowszych, najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń.
Po to, by zapewnić w Polsce najwyższe, światowe standardy diagnostyki i leczenia dzieci wymagających najróżniejszych zabiegów. To będzie cel naszej styczniowej zbiórki.
W ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Legionowie zostały zarejestrowane cztery sztaby, zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi programami:
Liceum Ogólnokształcące im.Marii Konopnickiej w Legionowie, ul. marsz. J. Piłsudskiego 26,
ZSP2, ul. Jagiellońska 67,
SPP-Nadzieja, ul. marsz. J. Piłsudskiego 41,
Szkoła Podstawowa nr 8 w Legionowie, ul. Zegrzyńska 3.
Urząd Miasta Legionowo,
legionowo.pl/pl/a/gramy-w-polsce-i-na-calym-swiecie-wosp-w-legionowie-2020
Autor: krystian