Baner Informacyjny - WOSP 2020

28. Finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia 2020 r., a jego celem będzie zbiórka dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Cofnij

27 Finałów WOŚP miało ogromy wpływ na to, jak doskonale wyposażona jest polska medycyna dziecięca – mówi Lidia Owsiak, Członek Zarządu i dyrektor ds. medycznych WOŚP

Wiemy jednak, że tak jak cały system opieki zdrowotnej w Polsce, również oddziały dziecięce borykają się dziś z ogromnymi problemami w codziennym funkcjonowaniu. Na niewiele z tych bolączek mamy jako organizacja pozarządowa wpływ. Nie zapewnimy środków na pensje dla lekarzy, nie zorganizujemy ich szkoleń, nie sprawimy, że warunki pracy w Polsce staną się konkurencyjne wobec innych krajów Unii Europejskiej.

Możemy jednak pomóc w tym, w czym jesteśmy najlepsi. Medycyna na świecie, dzięki postępowi w nauce i stosowaniu nowoczesnych, wręcz kosmicznych technologii, rozwija się nieprawdopodobnie szybko.

Widać to zwłaszcza na salach operacyjnych, gdzie lekarze trzymający w rękach najnowsze zdobycze techniki, dokonują rzeczy nieprawdopodobnych. Jako Orkiestra możemy pomóc polskim szpitalom w zdobywaniu tych najlepszych, najnowszych, najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń.

Po to, by zapewnić w Polsce najwyższe, światowe standardy diagnostyki i leczenia dzieci wymagających najróżniejszych zabiegów. To będzie cel naszej styczniowej zbiórki.

W ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Legionowie zostały zarejestrowane cztery sztaby, zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi programami:

  1. Liceum Ogólnokształcące im.Marii Konopnickiej w Legionowie, ul. marsz. J. Piłsudskiego 26,


Źródło: www.wosp.org.pl