UM Legionowo: Pratyka dla Praktyka: Legionowo-Rumia, R...
Praktyka dla praktyka” jest adresowanym do bibliotek publicznych prestiżowym programem wymian, polegającym na tym, że biorące w nim udział instytucje wysyłają na 5 dni roboczych swojego pracownika do bibliotek partnerskich, a na jego miejsce przyjmują osobę o podobnych kwalifikacjach.
Organizatorem programu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni, która finansuje go przy udziale środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
W tym roku odbyła się już czwarta edycja Praktyk”, natomiast po raz pierwszy wzięła w nich udział Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie. Legionowska książnica została sparowana z biblioteką, która otrzymuje wiele nagród.
Wymiana dała możliwość porównania doświadczeń i wymiany dobrych praktyk w codziennej pracy zarówno poprzez rozmowę, jak i wspólne działanie. Legionowska bibliotekarka na tydzień wymieniła się miejscem pracy z bibliotekarką ze Stacji Kultura Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi.
Jak obydwie mówią, udział projekcie był okazją do podejrzenia jak pracują bibliotekarze w podobnej instytucji, w mieście o zbliżonej liczbie mieszkańców, położonym także w pobliżu dużego miasta. Instytucje mają ze sobą wiele wspólnego nie tylko prowadzą szeroko pojętą działalność kulturalną i wiele akcji zachęcających dzieci i młodzież do odwiedzania bibliotek, ale taż mają swoje główne siedziby na dworcach kolejowych.
Wszystko to sprawia, że na co dzień mierzą się z podobnymi wyzwaniami, jednak robią to na różne sposoby, o czym bibliotekarze przekonali się na własnej skórze dzięki wspólnej pracy.
źródło: /Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie/
Urząd Miasta Legionowo,
legionowo.pl/pl/a/pratyka-dla-praktyka-legionowo-rumia-rumia-legionowo
Autor: krystian