Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legionowo

Policjanci pełniący służbę na ternie naszego powiatu stale walczą z narkotykowym procederem. W weekend mundurowi zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających. 29-latek i 24-latek posiadali marihuanę, zaś 25-letni kierowca skody ecstasy. Wkrótce wszyscy podejrzani odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Przestępczość narkotykowa to oprócz innych przestępstw proceder, z którym stale walczą policjanci z powiatu legionowskiego. Jeśli funkcjonariusze ujawnią osobę, która posiada przy sobie zakazaną substancję lub kieruje pojazdem pod jej wpływem, zostanie ona zatrzymana i czekają ją konsekwencje prawne.    

Do pierwszego z zatrzymań doszło w minioną sobotę. Przed godz.23.00 mundurowi z zespołu patrolowo-interwencyjnego legionowskiej komendy zatrzymali 29-latka. Jego nerwowe zachowania na widok mundurowych sugerowało, że może coś ukrywać. Po przeprowadzonej kontroli osobistej wyszło na jaw, że mężczyzna, w kieszeni spodni schował marihuanę. Mężczyzna został zatrzymany i  zarzut posiadania środków odurzających

Tego samego dnia, tuz przed północą policjanci z drogówki zatrzymali kolejnego mężczyznę, który posiadał narkotyki. Tym razem 25 –latek wpadł podczas kontroli drogowej na terenie Łajsk. Policjanci w toku czynności służbowych znaleźli torebkę foliowa a w niej sproszkowana substancję. Badanie narkotesterem potwierdziło, że to ecstasy. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a następnego dnia śledczy postawili mu zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Trzecie zatrzymanie miało miejsce w Legionowie, w okolicach dworca PKP. Tu uwagę mundurowych zwróciło dwóch mężczyzn. Po wylegitymowanie i sprawdzeniu odzieży wierzchniej policjanci u 24-latka znaleźli susz roślinny. Badanie potwierdziło, iż jest to marihuana. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Dziś zajmą się nim dochodzeniowcy.

Teraz o dalszym losie podejrzanych zdecyduje legionowski sąd.

js